HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Gallatasaraj kerkon Valon Berhamin pas transferimit te Canes

Klubi turk i futbollit Gallatasaraj, pas blerjes së Lorik Canës, dëshiron të afrojë në gjirin e vet një tjetër futbollist me gjak shqiptari. Bëhet fjalë...

Dinamo eliminohet nga Champions League

Dinamo është eliminuar nga Champions League edhe pse fitoi 1-0 ndaj Sherifit të Tiraspolit në “Qemal Stafa”. Humbja 3-1 e një jave më parë në...

Botërori, topi i finales shitet për 48 mijë euro

JoBulani, topi Adidas i përdorur në finalen e kampionatit botëror mes Spanjës dhe Holandës, është bërë një nga më të shtrenjtët në historinë e...

Van Gaal, Maradonës: Më jep Argjentinën

Van Gaal trajneri i Bajern Mynihut ka sfiduar Maradonën duke i kërkuar këtij të fundit t'i lëri drejtimin e Argjentinës për 4 vitet e...

Superliga, zbardhen sfidat per sezonin e ri

Dinamo-Flamurtari, Besa-Skënderbeu, Teuta-Laçi, Shkumbini-Kastrioti, Vllaznia-Bylis dhe Elbasani-Tirana. Kjo është java e parë e Kategorisë Superiore për sezonin e ri 2010-2011 e që përkon me...

Te gjitha batutat e Dritan Shakohoxhes gjate Boterorit

Kampionati Botëror Afrika e Jugut 2010, do të mbahet mend për shumë gjëra. Që nga organizimi, që u zhvillua për herë të parë në...

Kampionet e Spanjes priten me parade madheshtore

Kampionët janë kthyer në shtëpi. Që nga e hëna, Kupa e Botës ka zënë vend në Spanjë, skuadër e cila për 4 vjet rresht...

Statistikat e Kupës së Botës

Spanja është ekipi që ka shënuar më pak gola si skuadër kampione e botës: vetëm 8, ose dy herë më pak se Gjermania e...

Spanja, kampionia e re e botës

Spanja fitoi për herë të parë Kupën e Botës, duke mposhtur 1-0 Holandën pas 120 minutave lojë, falë një goli të realizuar nga Andres...

Sot luhet finalja e vogel Gjermani – Uruguaj

Në Afrikën e Jugut stadiumi Port Elizabet pret sot në mbrëmje ndeshjen Uruguaj-Gjermani për të fituar vendin e tretë në këtë botëror. Trajneri i Uruguajit...

Holandë-Spanjë, beteja per trofeun botëror

Ekipi më perfekt në botë përsa u përket pasimeve, Spanja, do të përballet me një sulm holandez eksploziv në një finale shumë të pritur...

Oktapodi Paul zgjedh Spanjën fituese të Botërorit 2010

Oktapodi Paul zgjedh Spanjën fituese të Kampionatit Botëror Afrika e Jugut 2010. BBC bëri të ditur sot se në sfidën e finales Spanjë-Holandë që...

Te fundit