HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Dallku: “Fitore për Shqipërinë dhe Kosovën”

Edhe pse është 27 vjeç Armend Dallku, me 38 ndeshjet e tij me Kombëtaren (1 gol kundër Maltës) mund të konsiderohet një nga veteranët...

Seria A, kalendari: Roma-Inter në javën e pestë

Del Neri, Ranieri, Allegri dhe Benitez reagojnë pas shortit Është përcaktuar pardje në mbrëmje kalendari i Serisë A për sezonin 2010-2011, i cili çel siparin...

Juventusi, ultimatum Wolfsburgut për Dzekon

Juventusi është duke e kërkuar me ngulm Edin Dzekon, pasi që tani a ka vënë një ultimatum një javor Wolfsburgut, i cili në vete...

Menezes publikon listën, Brazili i ri nis nga Pato

Trajneri i Brazilit Mano Menezes ka shpallur listën e parë të ekipit kombëtar për miqësoren me Shtetet e Bashkuara të Amerikës më 11 gusht....

Masa largon replikat: Alonson e lashë vetë të kalonte

Edhe pse kanë kaluar dy ditë nga Çmimi i Madh Gjermanisë, replikat mbi fitoren e Ferrarit kanë qenë të shumta. Për të larguar zhurmën...

Tirana dhe Besa eleminohen nga kupat e Europes

Tirana dhe Besa janë eliminuar nga Liga e Evropës. Bardheblutë barazuan në “Qemal Stafa” 1-1 me Utrehtin por patën humbur ndeshjen e parë 4-0,...

Gallatasaraj kerkon Valon Berhamin pas transferimit te Canes

Klubi turk i futbollit Gallatasaraj, pas blerjes së Lorik Canës, dëshiron të afrojë në gjirin e vet një tjetër futbollist me gjak shqiptari. Bëhet fjalë...

Dinamo eliminohet nga Champions League

Dinamo është eliminuar nga Champions League edhe pse fitoi 1-0 ndaj Sherifit të Tiraspolit në “Qemal Stafa”. Humbja 3-1 e një jave më parë në...

Botërori, topi i finales shitet për 48 mijë euro

JoBulani, topi Adidas i përdorur në finalen e kampionatit botëror mes Spanjës dhe Holandës, është bërë një nga më të shtrenjtët në historinë e...

Van Gaal, Maradonës: Më jep Argjentinën

Van Gaal trajneri i Bajern Mynihut ka sfiduar Maradonën duke i kërkuar këtij të fundit t'i lëri drejtimin e Argjentinës për 4 vitet e...

Superliga, zbardhen sfidat per sezonin e ri

Dinamo-Flamurtari, Besa-Skënderbeu, Teuta-Laçi, Shkumbini-Kastrioti, Vllaznia-Bylis dhe Elbasani-Tirana. Kjo është java e parë e Kategorisë Superiore për sezonin e ri 2010-2011 e që përkon me...

Te gjitha batutat e Dritan Shakohoxhes gjate Boterorit

Kampionati Botëror Afrika e Jugut 2010, do të mbahet mend për shumë gjëra. Që nga organizimi, që u zhvillua për herë të parë në...

Te fundit