HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Rikthehen emocionet: Nis faza ne grupe e Liges se Kampioneve

Rikthehen emocionet e Uefa Champions League. Sonte në mbrëmje nis faza në grupe ku do të vihen përballë kampionët në fuqi të Interit të...

Formula 1, Alonso fiton cmimin e madh te Italise

Fernando Alonso fiton garën për çmimin e madh të Italisë duke rihapur edhe njëherë luftën për titullin kampion për pilotë kur kanë mbetur edhe...

Fernando Alonso ne pole position ne cmimin e madh te Monzes, Itali

Piloti i Ferrarit, Fernando Alonso, fitoi “pole position” në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Monzës në Itali, duke regjistruar suksesin e parë...

Shqiperi 1 – Luksemburg 0, Salihi çon në vend të parë Shqipërinë

Shqipëria bëri detyrën ndaj Luksemburgut modest, duke fituar me rezultatin minimal 1-0 falë një kryevepre të bomberit shkodran Hamdi Salihi në minutën e 37-të...

Moto 2, çmimi i San Marinos, vdes Tomizawa

Humb jetën në pistë pas një aksidenti Shoya Tomizawa, piloti japonez i përfshirë në një aksident të rëndë gjatë garës së Moto2 në Çmimin...

Shqipëria e nisi aventurën e saj të 11-të me një barazim 1-1 në Rumani

Shqipëria e nisi aventurën e saj të 11-të në kampionatet europiane me një barazim madhështor 1-1 në Rumani, ndaj një skuadre ndaj së cilës...

Kuzhe publikon listen qe do luaje kunder Rumanise

Ditën e sotme, trajneri i kombëtares, Josip Kuzhe, ka publikuar edhe listën e lojtarëve kuqezinj, që do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet...

Milan kerkon me ngulm sherbimin e Ibrahimovic

Tratativa, e cila mund të sjellë gjigandin suedez Zlatan Ibrahimovic, nga ekipi i Barcelonës tek Milani, do të vazhdojë dhe mund të zgjatet deri...

Cana do të jetë kundër Rumanisë

Frika ka kaluar, problemi i Lorik Canës nuk është aspak serioz. Mesfushori i Kombëtares shqiptare kishte pasur probleme gjatë stërvitjes së fundit përpara sfidës...

Özil firmos kontraten me Realin e Madridit

Pas lojtarit të Shtutgartit Sami Khedira, Mesut Özil bëhet pjesëtari i dytë i kombëtares gjermane që blihet këtë sezon nga Reali i Madridit. Si...

Miqësorja me Uzbekistanin, provë para Rumanisë

Në prag të ndeshjes miqësore me Uzbekistanin që do të zhvillohet në Durrës ditën e mërkurë, trajneri Kuzhe ka bërë një përmbledhje rreth asaj...

Dallku: “Fitore për Shqipërinë dhe Kosovën”

Edhe pse është 27 vjeç Armend Dallku, me 38 ndeshjet e tij me Kombëtaren (1 gol kundër Maltës) mund të konsiderohet një nga veteranët...

Te fundit