HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Vendimi i Uefa-s: Skenderbeu do te bjere nga kategoria

Ish-kryebashkiaku i Vlorës, Shpëtim Gjika ka bërë një status në “Facebook” ku paralajmëron rrëzimin e Skënderbeut nga kategoria me urdhër të UEFA-s. Sipas Gjikës, njëra...

Reali mposht Atletikon, shkon ne finalen e Cardiff

Finalja e Ligës së Kampioneve të këtij edicioni është Juiventus-Real Madrid. Pas bardhezinjve që prenë mbrëmë biletën e tyre, sot siguroi pjesëmarrjen në takimin...

Real Madrid mposht Atletikon 3 – 0

Real Madrid  fitoi me rezultatin 3 – 0 gjysmëfinalen e parë të Champions League me Atletikon e Madridit. Cristiano Ronaldo ishte vendimtar me golat e...

Tomas Myler: “Jam i kenaqur qe perfundoi vetëm 1-2…”

Tomas Myler u aktivizua nga minuta e parë në duelin e djeshëm, por nuk arriti të zëvendësonte si duhet të dëmtuarin Robert Levandovski. Gjithsesi,...

Ançeloti beson te permbysja ne Madrid

Karlo Ançeloti mendon se rezultati i djeshëm mund të përmbyset në Madrid. Trajneri italian i Bajernit pranoi se me rikthimin e mundshëm të Humelsit...

Jorgo Pëllumbi, 16-vjeçari qe kerkohet nga Monaco

Skënderbeu U-19, pas zbulimit të talentit Zeka, i cili u transferua te Lila në Francë, po rrit një tjetër talent me potencial për të...

Reali mposht Bayern, Ronaldo thyen rekordin e golave

Kristiano Ronaldo është bërë sot futbollisti i parë që arrin shifrën e 100 golave në aktivitetet europiane për klube. Futbollisti i Real Madrid shënoi...

Juve hedh hapin drejt gjysemfinales, mposht 3 -0 Barcelonen

E sotmja është një nga ato mbrëmje që do të mbetet gjatë në kujtesën e tifozëve të Juventusit. Skuadra italiane i dha Barcelonës një...

IRONI! Pas video skandalit, Lila pret faljen nga prifti i Janines

Falja që kërkoi nëpërmjet rrjeteve sociale nuk mjaftoi për të rikthyer qetësinë e normalitetin në jetën dhe karrierën e Andi Lilës. Mesfushori i Kombëtares...

Probleme me Kombetaren, revoltohen Xhaka dhe Abrashi

Tensionohet situata në radhët e Kombëtares shqiptare të futbollit. Taulant Xhaka dhe Amir Abrashi, dy të përjashtuarit e mëdhenj të Kombëtares shqiptare të futbollit...

Plisat zbulojne arsyen pse hodhen fishakzjarre ne fushe

Zbardhen dhe arsyet e hakmarrjes së tifozëve shqiptarë ndaj Federatës Shqiptare të Furbollit që solli edhe ndërprerjen e ndeshjes mbrëmjen e djeshme. “Plisat” duket se...

Itali – Shqiperi, nje stjuart plagoset nga fishekzjarret

Një stjuard është plagosur gjatë trazirave në stadiumin e Palermos mbrëmjen e sotme, çka edhe ndërpreu ndeshjen për gati 10 minuta. Sipas ANSA-s, stjuardi është...

Te fundit