HYRJE Sport

Sport

Sport

HYRJE Sport

Largimi i De Biazit: Mos harroni fjalët e Skënderbeut!

FSHF-ja ka organizuar sot një ceremoni lamtumire për ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, i cili dha dorëheqjen nga drejtimi i kuqezinjve pas...

Valter Zenga: Jam gati te nis nje aventure ne krye te kuqezinjve

Kombëtarja shqiptare është një pozicion i lakmueshëm edhe për emra trajnerësh prestigjiozë të skenës europiane. Por meqë Duka ka dhënë sinjale të qarta se...

Mourinio akuzohet për mashtrime tatimore gjatë kohës kur drejtonte Realin e Madridit

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, është akuzuar për mashtrime në pagesat tatimore nga prokurorët spanjollë duke hetuar kohën e tij si trajner i...

FSHF preferon nje trainer italian ne stolin e Kombetares, ja lista

Shqipëria do një italian për stolin si pasardhës të Xhani De Biazit. Aktualisht në treg janë të papunë me dhjetëra trajnerë të njohur në...

Dorëhiqet De Biazi! Nga sot Shqipëria pa trajner

Trajneri Xhani De Biazi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. “Kjo është një fletë e eksperiencës sime në Shqipëri që...

Cristiano Ronaldo: babai i binjakeve

Të shtunën në mbrëmje, rrjeti televiziv portugez ka konfirmuar ardhjen e binjakëve të Cristiano Ronaldos, një djalë dhe një vajzë. Ata janë emëruar si Eva...

Largimi i De Biasit bën bujë në mediat italiane

Mediat italiane i kanë kushtuar shumë vëmendje lajmit për largimin e Gianni de Biasit nga Shqipëria Thuajse të gjithë e cilësojnë vendimin si pasojë e...

Cristiano Ronaldo akuzohet për evazion fiskal

Prokurorët spanjollë kanë akuzuar futbollistin e Real Madridit Cristiano Ronaldo për mashtrimin e autoriteteve me miliona euro evazion. Zyra e prokurorit në Madrid thotë se...

Shqiperia i rikthehet fitores, hakmerret ndaj Izraelit 3 – 0

Kuqezinjtë e Gianni De Basit fitojnë 0:3 sfidën direkte ndaj Izraelit në Haifa, duke i kthyer kështu të njëjtin rezultat me të cilin ata...

Humbja me Luksemburgun, De Biasi: Kombetarja ka humbur deshiren

Humbja me Luksemburgun ishte ndoshta më e rënda për De Biasin në krye të Shqipërisë. Pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit  trajneri i kuqezinjve qëndroi...

Shqiperia turperohet nga modestet e Luksemburgut me rrezultat 2 – 1

Ne miqesoren e luajtur sot Shqipëria mposhtet nga modestët e Luksemburgut me rezultatin 2-1. Edhe pse kaluan të parët në avantazh, kuqezinjtë nuk arritën që...

Finalja e Champions, Reali shkaterron Juventusin dhe hyn ne histori

Real Madrid zë vend në histori  pasi fiton për të dytin vit radhazi trofeun e Champions League, dhe të 12-in në të gjithë historinë...

Te fundit