Hyrje » Sport

Skenderbeu nen hetim nga UEFA per trukim ndeshjesh

Lacio i thote lamatumire Championsit, kualifikohen Malmo, Astana, Makabi dhe Bate

Ka përfunduar aventura e Lacios në Ligën e Kampionëve, pas disfatës 3-0 në transfertë ndaj Leverkusenit. Italianët kishin fituar 1-0 në ndeshjen e parë, ku portieri kuqezi ishte deciziv, mirëpo në ndeshjen e kthimit, Berisha s’mund të bënte më asgjë. Golat e Çanalogusë, Admir Mehmedit dhe Ballarabit i mjaftuan Leverkusenit që të merrte fitoren dhe kualifikimin për në fazën... 

Shuhet ëndrra korçare për Championsin, Dinamo Zagreb-Skënderbeu 4-1

Dinamo Zagreb-Skënderbeu 4-1 Golat: Soudani 08′ 80′, Hodzic 15′ Taravel 56’/ Eskardinja Formacionet zyrtare: Dinamo Zagreb: Eduardo, Pinto, Sigali, Taravel, Pivariç, Mashado, Gonçalo, Soudani, Coric, Pjaca, Hodzic. Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Arapi, Shkëmbi, Eskardinja, Lilaj, Berisha, Progni, Latifi. Gjyqtar: Xhanluka Roki Delegat: Pierino L.G Lardi Vëzhgues: Uno... 

Skenderbeu ende me shpresa ndaj Dinamos se Zagrebit

Dinamo Zagreb-Skënderbeu sot ora 20:45 Formacionet e mundshme: Dinamo Zagreb: Eduardo, Pinto, Sigali, Taravel, Pivariç, Mashado, Gonçalo, Soudani, Rog, Pjaca, Henrike. Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Arapi, Shkëmbi, Nimaga, Lilaj, Berisha, Progni, Latifi. Gjyqtar: Xhanluka Roki Dinamo e Zagrebit pret sot Skënderbeun, në ndeshjen që vendos për një biletë në fazën e grupeve... 

Memushaj i demtuar, 2 muaj larg fushave te futbollit

Aq shumë i përfolur për vetitë e tij prej lideri te Peskara, ndërkohë që ka ardhur edhe një lajm i keq për mesfushorin Ledian Memushaj. Sipas mediave italiane pranë skuadrës, shqiptari ka një dëmtim të kaviljes që kërkon ndërhyrje kirurgjikale. Nëse do të ndodhë diçka e tillë, atëherë shqiptari do të duhet të pushojë për të paktën 2 muaj. Një lajm i keq edhe për trajnerin... 

Skenderbeu dorezohet ne fund duke shuar shpresat per kualifikim

Skënderbeu-Dinamo Zagreb 1-2 Golat: Shkëmbi 37’/ Soudani 66′ Pivariç 90+3′ Formacionet zyrtare Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Jashanica, Eskardinja, Lilaj, Shkembi, Nimaga, Berisha, Latifi, Salihi; Trajner Mirel Josa Dinamo Zagreb: Eduardo, Sigali, Travel, Pinto, Pivariç, Maçado, Soudani, Santos, Hodzic, Rog, Pjaca; Trajner: Zoran Mamiç Gjyqtar: Sergei Karasev Një fund i hidhur... 

Gati sfida me Dinamon e Zagrebit, policia ndalon 70 huligane ne kufi

Përballë 12 mijë tifozëve dhe një atmosfere inkandeshente sonte në ‘Elbasan Arena” do të zhvillohet derbi i Ballkanit mes Skënderbeut dhe Dinamos së Zagrebit i vlefshëm për fazën e “Play-Off”-it të Champions League. Ndalohen huliganët kroatë Ndodh ajo që pritej, policia shqiptare në pikën e kalimit të Hanit të Hotit ka ndaluar 70 tifozë të ekipit të Dinamos së Zagrebit... 

Laçi fiton per here te pare Superkupen e Shqiperise

Laçi mund Skënderbeun duke ngritur trofeun e Superkupës së Shqipërisë. Koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2, ndërsa nga pika e bardhë e penalltive Laçi u tregua më i saktë duke shënuar 8 herë kundrejt 7 të Skënderbeut. Heroi i takimit për ekipin e Laçit ishte sulmuesi Xhejms me dy golat e shënuar, ndërsa në kampin tjetër Salihi shënoi dy gola, por pa mund t’i japë trofeun... 

Champions, Skenderbeu do te ndeshet me Dinamon e Zagrebit

Kampionët e Shqipërisë do të luajnë ndaj ekipit kroat të Dinamos së Zagrebit në fazën play-off në Champions League. Skënderbeu ka shmangur kështu përballjen me Baselin, Celtic, Apoel dhe Bate Botisov, të cilat janë praktikisht ekipe më të forta se kampionët e Kroacisë. Në rast se korçarët do të kalojnë Dinamon e Zagrebit, atëherë Skënderbeun do ta shohim në fazën në grupe... 

Presidenti i Skenderbeut: 1 milione euro nese kualifikohemi ne grupe

Presidenti i Skënderbeut, Arjdan Takaj deklaroi pas ndeshjes historike të Skënderbeut se nëse kjo skuadër arrin fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve premioja do të jetë plot 1 mln euro. Takaj se kualifikimi për në play¬offin e Ligës së Kampionëve dhe kualifikimi në fazën e grupeve të Europa League janë një punë që ka nisur që pesë vjet më parë. “Më erdhi mirë që sot... 
Tags:

Skenderbeu shkruan historine e klubeve shqiptare

Skënderbeu nuk njeh limite, thyen tabunë duke u bërë i pari ekip shqiptar që kualifikohet në fazën e “Play-Off”-it të Champions League dhe nëse në këtë raund dështon e ka të sigurt fazën e grupeve të Europa League. Kampionët e Shqipërisë mundën ekipi moldav të Milsamit me rezultatin 4-0 në total, teksa edhe ndeshjen e kthimit të zhvilluar në Elbasan e fituan 2-0 duke përsëritur... 

Kukesi pritet te humbase ndeshjen ne tavoline, goditet ne fushe lojtari i Legia-s

Ekipi i Kukësit duket se do t’i japë parakohe lamtumirën Europa League. Kjo për shkak të dhunës së tifozëve gjatë pjesës së dytë të takimit të luajtur në “Qemal Stafa” ndaj Legia-s së Varshavës. Goditja e një lojtari të ekipit polak me send të fortë në kokë solli ndërprerjen e ndeshjes dhe më pas u mor vendimi për pezullimin përfundimtar të takimit. Pak minuta pasi... 

Mos e humbisni...

Kesha provokon me tanga duke treguar vithet

Kesha provokon me tanga duke treguar vithet