HYRJE Sociale

Sociale

Sociale

HYRJE Sociale

Nis montimi i kabinave me telekomande, kufizime te energjise ne disa zona

OSHEE bën të ditur se për shkak të investimit të monitimit të kabinave me telekomandë, (çela të automatizuara) dhe vendosjes së rrjetit të ri...

Shqiperia pjese e stervitjes se NATO-s per stabilitetin rajonal

Forcat e Armatosura të Shqipërisë morën pjesë në stërvitjen e përvitshme “Saber Guardian”. Stërvitja u organizua nga vendet anëtare të NATO-s dhe përfshiu 25.000 ushtarakë,...

Tirana, vendi me ndotjen dhe zhurmen me te larte

Agjencia Kombëtare e Mjedisit nëpërmjet një konference për shtyp ka njoftuar se kryeqyteti, Tirana rezulton me shkallën më të lartë tëë ndotjes së ajrit...

Struktura e re policore, njesia per aksidentet e renda

Për herë të parë edhe policia rrugore do të ketë një njësi të posaçme operacionale. Bëhet fjalë për një strukturë të re e cila...

Bajrami, falja te sheshi “Skenderbej”

Falja e Namazit në ditën e Bajramit, këtë herë nuk do të bëhet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, para ish-“Hotel Dajtit” si çdo vit. Një...

“Rai Arte” reportazh per Ramen, Artist dhe kryeminister

Kryeministri shqiptar Edi Rama është kthyer në subjekt të “Rai Arte”, jo si shef i ekzekutivit shqiptar, por si artist pjesëmarrës i Bienales së...

Ja lista e studenteve qe u jane njehsuar diplomat

Aplikimi mund të kryhet online ose vetëm në formë shkresore. Në të dy rastet aplikanti duhet të dorëzojë në rrugë postare në MAS dokumentacionin...

Dalin notat e provimit te anglishtes, ulet numri i nxenesve me noten dhjete

Ndonëse gati gjysma e maturantëve të sivjetshëm e kanë përzgjedhur Anglishten e avancuar si provim me zgjedhje, nuk mund të thuhet se kanë shkëlqyer...

Rikthehen ne mode xhinset e gjera

Për shumë vite me radhë xhinset e ngushta kanë qënën kryefjala e modës së xhinseve, por tashmë do të duhet të ngelen në fund...

Maturantet zhvillojne sot provimin e matematikes me 25 pyetje

Rreth 40 mijë maturantë do të zhvillojnë ditën e sotme provimin e matematikës. Provimi nis në orën 10:00 dhe do të zgjasë 1 orë...

Veliaj: Ridizenjim te hartes administrative

Kreu i bashkisë Erion Veliaj ka propozuar një ridizenjim të hartës administrative të Tiranës, që qytetarët të marrin shërbimet aty ku banojnë. Gjatë bilancit të...

Ja sa do jene tarifat vjetore te universiteteve

Tarifat vjetore për studentët që do nisin universitetin variojnë nga 25 mijë lekë në fakultetin e Historisë dhe Filologjisë për ciklin e parë të...

Te fundit