HYRJE Sociale

Sociale

Sociale

HYRJE Sociale

“Gambero Rosso”: Pazari i Ri, me i miri ne Ballkan

“Gambero Rosso”, një nga revistat më prestigjioze të gastronomisë italiane, që prej 20 vitesh ofron guida të restoranteve, verërave, vajrave të ullirit dhe pjatave...

Princi saudit viziton Durresin

Është ankoruar në Portin e Durrësit mesditën e së premtes një nga jahtet më luksoze, Kingdom 5KR, që është në pronësi të Princit Alwaleed...

Veliaj: Deri ne fund te mandatit rikonstruktim per te gjitha bibliotekat

Pavarësisht investimeve të shumta të Bashkisë së Tiranës gjatë kësaj periudhe, për kryebashkiakun Erion Veliaj investimi për rikontruksionin e bibliotekave të lagjeve është një...

Aplikimet ne universitete, perfundon faza e pare

Procesi i aplikimeve për fazën e parë të konkurrimit në universitete ka përfunduar. Sipas Ministrisë së Arsimit, sivjet ka më shumë kuota sesa aplikantë. “Numri...

Azilekerkuesit, Franca dhe Gjermania kthen 157 shtetas

Kthehen nga vendet e Bashkimit Europian, kryesisht Franca dhe Gjermania disa shqiptarë që kishin kërkuar azil për motive ekonomike, apo shëndetësore. Në harkun kohor të...

Ekstradim me garanci. Ndryshimi ligjor rrezikon procesin

Një ndryshim në dukje i parëndësishëm, në Kodin e Procedurës Penale të hyrë në fuqi prej 1 gushtit, rrezikon ekstradimin në Itali dhe në...

Veliaj: Sensibilizim neper shkolla per perballimin e emergjencave civile

Bashkia e Tiranës ka nisur aksionin më të ri në kryeqytet që ka të bëjë me ofrimin e ndihmës ndaj çdo emergjence, si në...

Legalizimet, ndryshon ligji

Qeveria do të ndryshojë ligjin për t’i hapur rrugë legalizimit të rreth 160 mijë objekteve informale, të cilat kanë probleme dhe nuk mund të...

Shkolla fillon ne 11 shtator, shperndarja e librave ne 25 gusht

Dita e parë e shkollës për nxënësit e sistemit parauniversitar, këtë vit do të jetë data 11 shtator. Ndërkohë, Ministria e Arsimit ka përcaktuar...

Alistar Campbell: Duhet ta vizitoni Shqiperine, do ta doni po aq sa une

Nëse nuk keni prenotuar ende pushimet, duhet patjetër të shkoni në Shqipëri. Kjo është këshilla që ish-zëdhënësi i Toni Blerit, Alistar Campbell i jep...

97% e mutacioneve ne ADN-ne e femijes prej babait, si ndikon mosha e tij

Sa më shumë që një burrë ta vonojë atësinë, aq më shumë gjasa ka që sperma e tij të bëhet mutante, paralajmërojnë shkencëtarët. Ata u...

Pse po ulet aftesia riprodhuese te meshkujt

Kimikatet, dietat, stresi dhe zgjedhjet e jetesës kanë bërë që nivelet e spermës së njerëzve perëndimorë të bien në më pak se 50 %...

Te fundit