HYRJE Shendetesi

Shendetesi

Shendetesi

HYRJE Shendetesi

Kafeina: Shtatë legjendat dhe të vërtetat mbi të

Sipas studimeve të ndryshme, të pish dy ose tre filxhanë kafe në ditë, jo vetëm që i bën mirë shëndetit, por të mbron edhe...

Rriten taksat e duhanit, gjoba për duhanpirësit

Ligji "Antiduhan" pritet të pësojë ndryshime. Shuperka: Të rritet çmimi i duhanit dhe ndëshkimet ndaj atyre që nuk zbatojnë ligjin TIRANË - Çmimi i një...

“Kujtoi frikën për të shpëtuar femrat para aborteve kriminale”

Gjinekologia Marjeta Boraj me eksperiencë 25 vjeçare rrëfen metodat rrethanore që përdoreshin për abortet. Nuk njiheshin metodat e planifikimit familjar Kujton momentet e vështira kur...

Mungon edhe serumi, pacientët në spital gjejnë vetëm shtratin

Mjekët dhe pacientët pohojnë se në spitalin "Nënë Tereza" mungojnë edhe materialet më elementare, si pambuku, serumi dhe termometrat QSUT Mungojnë serumet, mungon jodi, mungon edhe...

Stina e nxehtë, nisin ndëshkimet për sigurinë ushqimore

Shefja e Higjienës Ushqimore në Drejtorinë e Higjienës për Rajonin e Tiranës, Hysenllari, shpjegon masat që do merren për verën. Në 4 muajt e...

Vuan nga epilepsia, vogëlushi një muaj në pritje të skanerit

Prindërit e pacientit Aleks Perdoda pohojnë se presin me orë të tëra çdo ditë në radhë në QSUT për të bërë skanerin e djalit Qëndron...