HYRJE Shendetesi

Shendetesi

Shendetesi

HYRJE Shendetesi
dieta per dobesim

Dieta per dobesim, ja ushqimet qe duhet te konsumoni

Kjo dietë e projektuar nga nutricionistia Angela Dowden, fokusohet në konsumimin e ushqimit  pesë herë në ditë. Ju gjithashtu duhet të konsumoni pesë racione fruta...

Stresi, si ndikon ne trupin tone dhe semundjet qe vijne prej tij

Trupi juaj ju përgatit për ose kundër situatës. Nëse ju do të qëndroni dhe ndihmoni ju duhet forcë, energji, dhe bujari, patjetër edhe besim...

Nderhyrjet plastike ne hunde, ja arsyet e deshtimit

Është gjerësisht i pranuar nga kirurgët plastikë, të cilët në përgjithësi janë otorinolaringologë, si dhe nga kirurgët e përgjithshëm plastikë, fakti se rinoplastika është...

Mishi i huaj ne hunde te femijet, shkaku kryesor i veshtiresise ne frymemarje

Adenoidet apo” mishi i huaj ne hunde “ ne femijet eshte shkaku kryesor i veshtiresise ne frymemarje.Behet fjale per grumbullim te indit limfoid qe...

Çfare eshte kirurgjia estetike – plastike dhe kur duhet ti nenshtrohemi

Kirurgjia plastike është një ndërthurje e njohurive shkencore, mjeshtërisë së gishtave dhe intuitës artistike të kirurgut. Qëllimi kryesor i kirurgjisë plastike është përmirësimi më i...

Mishi i huaj ne hunde dhe bajamet. Ja kur duhen operuar

Tonsillet e shendosha (apo bajamet sic I quajme) jane pothuajse te fshehta ne ne ate qe quhet llozhe tonsilare.Kur ato marin infeksion (tonsilit akut)bymehen,skuqen...

Perzierja natyrale qe mban larg thinjat

Në rast se thinjat po ju shtohen përditë, mos pretendoni që të rikthehen në ngjyrën natyrale ato që tashmë janë zbardhur por të paktën...

OBSH: Ja semundja qe po shkakton me shume vdekje se AIDS

Një tjetër sëmundje të cilën e kemi neglizhuar prej kohësh por përhapet frikshëm tek njerëzimi. Bëhet fjalë për hepatitin, ku, sipas Organizatës Botëroret të...

Si te trajtojme bajamet dhe mishin e huaj

Tonsillet e shendosha (apo bajamet sic I quajme)jane pothuajse te fshehta ne ne ate qe quhet llozhe tonsilare.Kur ato marin infeksion (tonsilit akut)bymehen, skuqen...

Dimri demton bujqesine

Specialistët e bujqësisë në Lushnje thonë se te kulturat e foragjereve, siç është gruri apo misri, efekti i reshjeve është pozitiv. Përparim Arapi, specialist bujqësie,...

Perurohet filiali i trete i Spitalit Amerikan

Spitali Amerikan është një nga investimet më serioze private të shërbimeve shëndetësore. Pas dy spitaleve në kryeqytet dhe të tjerëve në rrethe si edhe...

Djersitja e tepert, shkaqet dhe menyrat e trajtimit

A jeni mbuluar ndonjëherë me djersë në ditën më të ftohtë të vitit? A i keni vazhdimisht pëllëmbët e djersitura? A keni hequr dorë...

Te fundit