HYRJE Bukuria

Bukuria

Bukuria

HYRJE Bukuria

Patatja tashmë edhe si preparat kozmetik, këshilla

Patatja është një nga përbërësit bazë që duhet të gjenden në çdo shtëpi. Përderisa përgatitni ndonjë ushqim prej patates, ndani një sasi të saj...

Dieta me çaj, 2 kg ne ditë me pak

Nëse dëshironi që shpejt dhe thjesht t’i shkrini kilogramët e tepërt dhe të përgatiteni për pranverë, kjo dietë mund të jetë zgjedhja e duhur...

Buzekuqet. Helmi qe puthim

Vitet e fundit jane bere shume kerkime per te zbuluar nese buzekuqet kane permbajtje toksike ne to. FDA morri ne analize 400 buzekuqe te...

4 hapa per nje lekure te paster si nje femi

  Duke pasur gjithmonë në mendje shprehjen "Kurrë mos vendosni mbi lëkurën tuaj diçka që nuk do e hanit" ne po ju japim disa këshilla...

Rudhat në pjesën e kraharorit, si ti parandalojme!

Shumë femra e kanë këtë problem, jo vetëm zonjat në moshë por edhe ato më të rejat. Si t'i parandalojmë e si të kujdesemi për...

Ne trend, vetullat e dendura

Trendi i vetullave të dendura po mbijeton për sa kohë duke e falenderuar modelen Cara Delevingne, që këtë lloj vetullash e ka si shenjë...

Sekreti per nje buzekuq qe zgjate me shume

Secila  vajzë kohë pas kohe duhet të shëtisë me buzë të kuqe. E që buzëkuqi të ju qëndrojë, kur të vendosni ta bartni, kemi...

Maske nga karrota per lekure dhe floke me te shendetshem

Perimet gjithmonë janë të mira për lëkurën dhe flokët, nga brenda dhe nga jashtë. Mes këtyre perimeve është edhe karrota, me maskat e të...

4 hapa për kacurrela me shumë shkëlqim

Dihet që floku i drejtë ka më shumë shkëlqim dhe gjallëri, por ekzistojnë disa truke që e bëjnë edhe flokun e dredhur t’i posedojë...

Te fundit