HYRJE Bukuria

Bukuria

Bukuria

HYRJE Bukuria

A jane te demshme letrat e lagura?

Ajo që mund të mos dish është fakti që letrat e lagura nuk fshijnë krejtësisht papastërtitë dhe grimin e fytyrës. Pastruesit e fytyrës dhe...

A duhet perdorur antibakteriali?

Xheli antibakterial eshte shume I rendesishem ne jeten e perditeshme, sidomos nese perdorim transportin publik. Por perdorimi I rregullt I tij ndonjehre mund te...

Si te trajtojme majat e dyfishta

Trichoptilosis është  dobësimi i flokëve që çon në krijimin e zakonshëm të majave të dyfishta (dhe nganjëherë të trefishta). Pse formohen? Në thelb mund të...

Rrudhat, si mund ti largojme ato

Ka mënyra të ndryshme për ti larguar rrudhat e vogla dhe linjat e padëshiruara nga fytyra juaj, edhe në qoftë se ato ndodhen rreth...

Floke te demtuar, jo me

Klima, stili i jeteses apo lyerja joprofesionale jane disa nga faktoret qe ndikojne ne demtimin e struktures se flokut. Kjo maske sherben per rigjenerimin...

Maske per fytyre te hidratuar

Maske me turmerik dhe aloe vera, kombinim perfekt per te gjitha tipet e lekures. Ajo siguron rigjenerim, hidratim, zbut lekuren dhe i jep asaj...

Strijat dhe menyrat e trajtimit

Strijat formohen kur lëkura zgjerohet shumë shpejtë, në raste të tilla si shtim peshe në kohë të shkurtër, shtatzëni ose rritje e gjirit. Fibrat...

Maske per fytyren me xhelatine

Maske me xhelatin dhe qumesht per largimin e pikave te zeza. Perberesit qe nevojiten: -1luge xhelatine   -2 luge qumesht. Pasi i perziejme te dyja na...

Vaji i kokosit dhe mrekullite e tij

Vaji ose gjalpi i kokosit, siç quhet ndryshe është një produkt me shumë përdorime për bukurinë. Ai është një hidratues natyral perfekt, por jo...

Lekura, si te kujdesemi

Lekura eshte organi me i madh i trupit tone por edhe shpeshere pershtypja e pare qe ne krijojme per dike. Eshte shume e rendesishme...

Aknet mund te shkaktojne probleme ne tru

Aknet jane nje inflamacion i lekures qe ne shumicen e rasteve krijohen nga bllokimi i qelizave te vdekura nen lekure. Gjenetika eshte shkaku kryesor...

Patatja tashmë edhe si preparat kozmetik, këshilla

Patatja është një nga përbërësit bazë që duhet të gjenden në çdo shtëpi. Përderisa përgatitni ndonjë ushqim prej patates, ndani një sasi të saj...

Te fundit