HYRJE Bukuria

Bukuria

Bukuria

HYRJE Bukuria

Disa rregulla të thjeshta për të shmangur rrudhat nga fytyra juaj

Shumë femra pas ditës së lodhshme mezi presin që të shkojnë në shtrat për të fjetur dhe harrojnë kurën e obligueshme para gjumit. Nuk...

Eleminoni rrudhat e qafes ne menyre natyrale

Për shumë femra rituali i bukurisë dhe përkujdesjes kufizohet vetëm tek pjesët më të dukshme të trupit siç janë fytyra, duart apo flokët, por...

Si te pergatisni parfum ne kushte shtepie

Ngritja e temperaturave e ditëve të fundit ka bërë që shumë njerëz të heqin dorë nga rrobat dimërore dhe të veshin gjëra gjithmonë e...

Uje trendafili, sekreti i bukurise

Uji i trendafilit përdorej para shume kohesh në Indi dhe në vendet arabe si një ilaç bazë për rininë e lëkurës, për ritet fetare...

Dieta 8 oreshe per humbje peshe

Idea e agjërimit nuk është një koncept i ri që nxitet nga dietologët, por duket se po fiton mbështetje mes njerëzve të famshëm. Por a...

Zbulohet qeliza qe thinj floket

Sekreti i rritjes së flokëve dhe pse thinjen është në një proteinë. Mekanizmin që mund të ndihmojë në identifikimin e trajtimeve kundër këtyre fenomeneve...
Lekure e paster

Ekspertët e bukurisë, 6 faktorët që dëmtojnë lëkurën, si t’i shmangim

Ekspertët e bukurisë analizojnë “vrasësit” e lëkurës 1- Dielli dhe rrezet ultravjollcë Qëndrimi i gjatë në diell dobëson dhe shkatërron lëkurën duke shfaqur njolla, zona super...

Zbardhja e dhembeve, ja cfare duhet te kemi parasysh

Larja e dhembeve me furce dhe pastrimi me fill interdentar eshte menyra e perditshme per ti mbajtur dhembet e shendetshem, rrezatues dhe te bardhe....
dieta per dobesim

Dieta per dobesim, ja ushqimet qe duhet te konsumoni

Kjo dietë e projektuar nga nutricionistia Angela Dowden, fokusohet në konsumimin e ushqimit  pesë herë në ditë. Ju gjithashtu duhet të konsumoni pesë racione fruta...

Nderhyrjet plastike ne hunde, ja arsyet e deshtimit

Është gjerësisht i pranuar nga kirurgët plastikë, të cilët në përgjithësi janë otorinolaringologë, si dhe nga kirurgët e përgjithshëm plastikë, fakti se rinoplastika është...

Çfare eshte kirurgjia estetike – plastike dhe kur duhet ti nenshtrohemi

Kirurgjia plastike është një ndërthurje e njohurive shkencore, mjeshtërisë së gishtave dhe intuitës artistike të kirurgut. Qëllimi kryesor i kirurgjisë plastike është përmirësimi më i...

Perzierja natyrale qe mban larg thinjat

Në rast se thinjat po ju shtohen përditë, mos pretendoni që të rikthehen në ngjyrën natyrale ato që tashmë janë zbardhur por të paktën...

Te fundit