HYRJE Rajoni

Rajoni

Rajoni

HYRJE Rajoni

Shkup, blindohet Parlamenti, opozita kundershton buxhetin

Forca të shumta policore janë vendosur para ndërtesës së Kuvendit të Maqedonisë për të penguar konfrontimin e mundshëm fizik mes simpatizantëve të opozitës dhe...

Greqia nxjerr ne shitje 30 ishujt e pare

Në Greqinë e krizës duket se privatizimet do prekin gjithçka, edhe atë që dikur s’mund të imagjinohej. Qeveria greke me sa duket ka vendosur të...

Athine, deputeti qellon me grushta ne emision live

Shock ka shkaktuar incidenti që ka ndodhur në studion televizive të televizionit ANT1 në Greqi, ku një i zgjedhur deputet më 6 Maj dhe...

Serbi, Nikolic fiton zgjedhjet presidenciale

Mbyllet raundi i dyte i votimeve në Serbi. Rezultatet paraprake të bëra publike nga mediat lokale nxjerrin në avantazh Tomislav Nikolic. Në raundin e...

Greqi, pasiguria rritet, Samaras nuk formon dot qeverine

Antonis Samaras, lideri i partisë Demokracia e Re është tërhequr rreth mandatit të marrë nga presidenti Karols Papulias për formim të një qeverie koalicioni....

Mediat bullgare: Maqedonia duhet te ndahet

Ndarja e Maqedonisë është opsioni më paqësor për të ardhmen e këtij vendi për të shmangur skenarët e konflikteve horror. Sipas gazetës bullgare Novinite,...

Vizita e Topit ne Shkup irriton dipllomacine bullgare

Vizita dhe vendosja e kurorave të lules pranë bustit të personalitetit historik “Goce Dellçev” si dhe vizita e përmendoreve në sheshin “Shkupi 2014” si...

Shkup, Presidenti Topi sot takon homologun Ivanov

Presidenti Bamir Topi nis sot axhenden e takimeve ne Maqedoni, ku qe mbreme ndodhet per nje vizite treditore. Ai sot do të nis takimet zyrtare,...

Shkup, gjenden pesë persona të vrarë

Pesë persona të vrarë janë gjetur mbrëmë në afërsi të Liqenit të Hekuranës në periferi të Shkupit. Sipas informacioneve nga rrjetet sociale dhe portale maqedonase,...

Centrali berthamor ne Shkoder, Mali i Zi i shqetesuar

Mediat malazeze rikthejnë frikën dhe mundësinë e ndër-timit të një centrali bërthamor në Shkodër. Gazeta "Vijetsi" në faqen e saj online ka publikuar prononcimin...

Janusz Bugajski: Maqedonia mund te shkoje drejt ndarjes

Plot 10 vjet pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, shtohen incidentet dhunshme dhe rritet pakënaqësia e shqiptarëve me kushtet politike dhe ekonomike. Konstatimi është...

Bruksel, shqiptaret protestojne per dhunen ne Maqedoni

Protestë masive e diasporës shqiptare në Evropë më 28 mars para selisë së Komisionit Evropian në Bruksel. Protesta organizohet nga Këshilli Kombëtar Shqiptar për Beneluks,...

Te fundit