HYRJE Rajoni

Rajoni

Rajoni

HYRJE Rajoni

Kush eshte Aleksis Tsipras?! Biografia e tij.

Aleksis Tsipras është i pari kryetar partie greke i lindur pas rrëzimit të juntës së kolonelëve. U lind në Athinë më 28 korrik 1974...

Lideri i radikaleve serbe, Sheshel: Serbia ka hequr dore nga Kosova

Lideri i Partisë Radikale Serbe (SRS) dhe i akuzuari i Hagës, Vojisllav Sheshel, ka përsëritur qëndrimet e tij se nuk do të kthehet vullnetarisht...

Rama takon Vuçiç në Serbi. Kryefjala, te drejtat e shqiptareve ne Presheve

Kujdesi i Serbisë ndaj shqiptarëve të Luginës Shqiptare, ishte kryefjalë e takimit që kryeministri Edi Rama zhvilloi në Beograd me homologun serb Aleksandar Vuçiç....

Paranoja e mediave serbe me Kryeministrin Rama

Megjithese vizita e tij sigurohej nga 5000 police, ne 10 Nentor ne Beograd, Rama kishte frike se mos e vrisnin dhe kishte veshur nje...

Sheshel provokon shqiptaret: “Do te kthehemi ne Kosove, me ose pa lufte”

Lideri i radikalëve serbë Vojsllav Sheshel ka deklaruar se Serbia do të kthehet në Kosovë edhe me luftë nëse është nevoja. Sheshel madje ka...

Tetove, flamuri shqiptar ngrihet ne Pallatin e Kultures

Flamuri gjigant rreth 40 metra që ndriçoi Tetovën për festën e 28 Nëntorit, ka tmerruar tej mase mediat sllavomaqedonase. Mediat sllavomaqedonase me ironi kanë shkruar...

Vuçiç, kamerier i Sheshelit dhe Nikoliçit

Në rrjetet sociale ka filluar beteja për të kaluarën e kryeministrave të Serbisë e të Shqipërisë, pas takimit të sotëm në Beograd. Pas publikimit të...

Vucic : “Jane arrestuar sulmuesit e dyqaneve te shqiptareve”

BEOGRAD - Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se në sulmet kundër dyqaneve të shqiptarëve dhe goranëve nuk ka dorë ndonjë organizatë...

Serbia u sulmua nga 1.5 milione kompjutera

Mediat serbe njoftojne se diten e ndeshjes sistemi kompjuterik i Serbise u sulmua rreth ores 21:30 me rreth 40 gigabits per sekonde e cila...

Policia serbe zbulon autorin e dronit

Thuajse një javë nga valëvitja e flamurit kuqezi me hartën e Shqipërisë së Madhe mbi stadiumin “Partizani” të Beogradit, policia serbe thotë se ka...

A eshte Vuçiç me prejardhje shqiptare?

Në mediat kosovare, që i referohen një portali kroat, po qarkullon një lajm, sipas të cilit, kryeministri serb Aleksandër Vuçiç është djali jashtëmartesor i...

Maqedoni, Ministria e Mbrojtjes ndalon gjuhen shqipe

Ministria e Mbrojtjes e Maqedonisë ka ndaluar përdorimin e gjuhës shqipe në komunikimin zyrtar. Sipas “Zhurnal” ndryshe nga vitet e kaluara, kur ministrinë e...

Te fundit