HYRJE Rajoni

Rajoni

Rajoni

HYRJE Rajoni

Kumanove, te shtena me arme, forca te medha policie dhe helikoptere

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar rreth orës 5:00 të mëngjesit të sotëm në qytetin e Kumanovës. Mediat në Maqedoni raportojnë se banorët e...

Rodos, mbytet anija me 200 pasagjere, deri tani 3 te vdekur

Një anije me rreth 200 emigrantë në bord është mbytur ditën e sotme në ishullin Rodos në Greqi. Nga informacionet paraprake raportohet për tre...

Bosnje, flamuri i ISIS ngrihet mbi shtepite

Provokimi është rregullisht i suksesshëm: shumë shpesh në vendin e vogël Gornja Maoça në verilindje të Bosnje-Hercegovinës ngrihen flamujt e të ashtuquajturit Shteti Islamik...

Syriza fiton zgjedhjet ne Greqi. Samaras pranon humbjen

SYRIZA e Aleksis Tsipras do të udhëheqë Greqinë për 4 vitet e ardhshme, duke u cilësuar si një "tërmet" për faktin se për herë...

Kush eshte Aleksis Tsipras?! Biografia e tij.

Aleksis Tsipras është i pari kryetar partie greke i lindur pas rrëzimit të juntës së kolonelëve. U lind në Athinë më 28 korrik 1974...

Lideri i radikaleve serbe, Sheshel: Serbia ka hequr dore nga Kosova

Lideri i Partisë Radikale Serbe (SRS) dhe i akuzuari i Hagës, Vojisllav Sheshel, ka përsëritur qëndrimet e tij se nuk do të kthehet vullnetarisht...

Rama takon Vuçiç në Serbi. Kryefjala, te drejtat e shqiptareve ne Presheve

Kujdesi i Serbisë ndaj shqiptarëve të Luginës Shqiptare, ishte kryefjalë e takimit që kryeministri Edi Rama zhvilloi në Beograd me homologun serb Aleksandar Vuçiç....

Paranoja e mediave serbe me Kryeministrin Rama

Megjithese vizita e tij sigurohej nga 5000 police, ne 10 Nentor ne Beograd, Rama kishte frike se mos e vrisnin dhe kishte veshur nje...

Sheshel provokon shqiptaret: “Do te kthehemi ne Kosove, me ose pa lufte”

Lideri i radikalëve serbë Vojsllav Sheshel ka deklaruar se Serbia do të kthehet në Kosovë edhe me luftë nëse është nevoja. Sheshel madje ka...

Tetove, flamuri shqiptar ngrihet ne Pallatin e Kultures

Flamuri gjigant rreth 40 metra që ndriçoi Tetovën për festën e 28 Nëntorit, ka tmerruar tej mase mediat sllavomaqedonase. Mediat sllavomaqedonase me ironi kanë shkruar...

Vuçiç, kamerier i Sheshelit dhe Nikoliçit

Në rrjetet sociale ka filluar beteja për të kaluarën e kryeministrave të Serbisë e të Shqipërisë, pas takimit të sotëm në Beograd. Pas publikimit të...

Vucic : “Jane arrestuar sulmuesit e dyqaneve te shqiptareve”

BEOGRAD - Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar sot se në sulmet kundër dyqaneve të shqiptarëve dhe goranëve nuk ka dorë ndonjë organizatë...

Te fundit