HYRJE Rajoni

Rajoni

Rajoni

HYRJE Rajoni

Çmenden mediat serbe: Erdogan po pergatit Shqiperine dhe Kosoven per lufte

Pas deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, se Kosova e Shqipëria do të bashkohen nëse BE i mbyll dyert Ballkanit Perëndimor eshtë rikthyer...

Aleksandar Vuçiç, Presidenti i ri i Serbise

Pas numërimit të 70 për qind të votave, prin kryeministri aktual, Aleksandar Vuçiq, me 55.20 për qind, i ndjekur nga Sasha Jankoviç, i dyti,...

Zaev ultimatum Ivanovit: 10 dite kohe per te mandatuar qeverine

Pas prezantimit të programit të tij qeveritar, Zoran Zaev i ka dhënë presidentit Gjorgje Ivanov 10 ditë kohë për ta mandatuar me krijimin e...

E bija e Milloshevicit: Si e helmuan babain tim ne Hage

E bija e ish-presidentit jugosllav apo – për të përdorur një konvencion – “kasapit” të Ballkanit, Sllobodan Millosheviç ka deklaruar sot se babain e...

Ivanov leter Trampit: Denoni platformen e Tiranes

Presidenti Gjorgje Ivanov dje përmes një letre që i ka drejtuar edhe presidentit amerikan Donald Tramp ka theksuar se nuk heq dorë nga vendimi...

Manastir, 4 persona të maskuar tentuan t`i vënë flakën Shtëpisë së Alfabetit

Katër persona të maskuar kanë sulmuar Muzeun e Alfabetit të gjuhës shqipe në Manastir. Këtë ngjarje e ka bërë të ditur edhe Ministria e...

Situata ne Maqedoni teper e tensionuar, protestuesit parrulla kunder shqiptareve

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në të gjitha qytetet e Maqedonisë, po ndodhin protestat më të mëdha të inicuara nga shoqata “Për Maqedoni të Bashkuar”...

Shkupi reagon ashper pas deklaratave te Rames

Zyrtarët në Maqedoni po akuzojnë qeverinë në Tiranë se po përfshihet në punët e brendshme maqedonase, vetëm për faktin se qeveritarët dhe politikanët tanë...

Perplasja per kishen e Dhermiut, Janullatos takon Tsipras

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë Anastas është takuar këtë të martë në Athinë me presidentin e Greqisë, Prokopis Pavlopoulos dhe kryeministrin e...

Permbytjet ne Tetove, deri tani jane raportuar 5 te vdekur

Moti i keq në këtë fillim gushti ka shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dherash dhe gurësh në Tetovë ku situata më e rënduar gjendet në...

Zbulohet plani serb per ngritjen e flamurit ne Shkoder

Serbët kanë gati një plan për të sulmuar në Shkodër gjatë ndeshjes Shqipëri-Serbi që pritet të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Duket se serbët...

BE i soset durimi, Greqia drejt falimentit

Bashkimi Europian ka ‘shpërthyer’ në qëndrimet e saj me Greqinë gjatë ditës së diel, kur shefi ekzekutiv i saj e qortoi kryeministrin majtist ministrin...

Te fundit