HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Ligji për Gj. Administrative, Berisha fton opozitën

Kryeministri Sali Berisha i bëri sot thirrje opozitës që të trajtoje me seriozitet ligjin për Gjykatën Administrative, duke e ftuar atë që të formulojë...

Meta:Gjermania na mbeshtet ne rrugen drejt liberalizimit te vizave

Zv.kryeministri dhe Ministri i Jashtëm, Ilir Meta, pas vizitës në Gjermani, tha se heqja e vizave do të vijë menjëherë pasi të plotësohen kushtet....

PE: Shqipëria po futet në rrugë qorre

Zbardhet dokumenti që do të miratohet më 22 qershor, pra të martën e ardhshme në Parlamentin Europian, i cili është hartuar nga reporteri i...

Vizat, mbështetje nga Franca

Megjithëse nuk është arritur ende një marrëveshje për hetimin e zgjedhjeve, diplomacia shqiptare po jep sinjalet tek partnerët ndërkombëtarë se situata politike në Shqipëri...

Jeremiq: Kosova ka prapa superfuqitë

Ministri i jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiq, ka vlerësuar se “ditë të vështira janë para nesh në luftën për Kosovën”. “Megjithëse kemi ditë të vështira...

Berisha:Bashkëpunim me opozitën për integrimin

Kryeministri Berisha i ka bërë sërish thirrje opozitës të bashkëpunojë në proceset integruese të vendit duke theksuar se Shqipëria është hapave historike. Duke...

Analize