HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Prapaskenat takimit Ruçi-Patozi, që u drejtua nga Berisha dhe Rama me sms

Pas afro 90 minutash bisedime me dyer të mbyllura, dy kryetarët e grupeve parlamentare në kontaktet me median pranuan se ishte arritur ngritja e...

Pesë arsyet pse takimi Ruçi-Patozi do të dështojë

Takimi mes dy krerëve të grupeve kuvendore të partive kryesore në vend vjen disi i papritur kur kanë dështuar një seri takimesh dhe negociatash...

Rrëzohet edhe Muçmata:PD “shuplakë” për herë të dytë Presidentit Topi

Mazhoranca parlamentare i jep një tjetër “shuplakë” Presidentit të Republikës duke rrëzuar në Komisionin e Ligjeve kandidatin për anëtar të Gjykatës, Vexhi Muçmata. Kandidatura...

Zgjedhjet, Rama: Duam shumicën në komision hetimor

Kryetari i Partisë Socialiste deklaroi sot në mesditë se PS është e gatshme të nisë hetimin e zgjedhjeve me ngritjen e një komisioni hetimor,...

Kryesia e PS miraton kryetarët e rretheve

Kryesia e PS-së miratoi mbrëmë kandidaturat për kryetarë të PS-së në rrethe. Sipas këtij vendimi, të gjithë kandidatët e miratuar duhet t’i nënshtrohen votimit,...

Kandidatet e “Topit”, nis hetimi

Tre kandidatët e përzgjedhur nga Presidenti i Republikës, Bamir Topi, për në Gjykatën e Lartë nisin sot maratonën e tyre në Komisionin e Ligjeve,...

Grupi PS: Asnjë konsensus për ligjet në Kuvend

Grupi parlamentar socialist vendosi sot për qëndrimin që Partia Socialiste do të mbajë ndaj Parlamentit dhe për aksionin politik të opozitës në kërkim të...

Fyle: Qeveria dhe opozita shpërdoruan kompromisin

INTERVISTA Për fat të keq e vërteta është se pavarësisht pranisë së opozitës në Parlament, ne nuk arritëm në një marrëveshje dhe mirëkuptim politik...

Zgjedhjet në PS, deputetët takohen me kryetarin

Deputetët e qarqeve dhe kryetari kanë diskutuar në lidhje me kandidaturat e propozuara nga baza Përveç zgjidhjes së krizës politike, Partia Socialiste po merret edhe...

Islami: Shkrirja e PS me G99, per te promovuar Veliajn

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Socialiste Kastriot Islami, analizon në një nga të përditshmet shqiptare, në gazetën “Panorama”, atë çfarë fiton apo humbet...

PS: Berisha refuzoi,ne ishim dakort

PS fajëson kryeministrin Sali Berisha se ishte ai që refuzoi zgjidhjen e krizës politike. Deputeti i PS-së e njëherësh kreu i kësaj partie për...

Luan Rama: Zgjidhja e krizes, e bazuar ne kushtetute.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, tha dje se ekzistojnë hapësira për kompromis për zgjidhjen e krizës politike, e cila mund të vijë...

Analize