HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Kaos në Kuvend, PD tërheq ligjin e SHISH, telefonon Rasmussen

Mungesa e numrave të duhur në Parlament, por edhe një telefonatë e kreut të NATO-s, Rasmussen, me kryeministrin Berisha kanë detyruar mazhorancën që për...

PS drejton “artilerinë e rëndë” ndaj Dritan Priftit

Selia rozë ka shtuar akuzat ndaj ministrit të Ekonomisë, Dritan Prifti. Deputetja e qarkut të Beratit, Ermonela Felaj ka publikuar dokumente të reja që...

Negociatat Ruçi-Patozi, mbyllet takimi, ende nuk ka një marrëveshje

Ka përfunduar raundi i dytë i negociatave mes PS dhe PD. Takimi mes kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste Gramoz Ruci dhe atij...

5 përplasjet më të forta mes PD-së dhe LSI-së, nga 29 nëntori tek ligji...

Varka qeveritare e PD dhe LSI nuk “lundron” më si më parë. Tashmë LSI ka nisur të ngrejë zërin duke kundërshtuar një seri nismash...

Ambasadori I SHBA – Withers: Maxhoranca po rrëzon gjyqtarët më të mirë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, John Uidhers, në një intervistë për gazetën “Panorama”, flet mbi zhvillimet politike në vend vetëm...

Kuvendi miraton pa opozitën ndryshimet në Buxhetin 2010

Kuvendi miratoi në parim me 71 vota të mazhorancës, të hënën në mbrëmje në seancë plenare, projektligjin "Për disa ndryshime në buxhetin e shtetit...

Rama: Ekonomia drejt humnerës,do përfundojmë më keq se Greqia

Jo vetëm rishikimi i buxhetit që qeveria vendosi ta bëjë në gjysmën e vitit, por dhe mënyra se si po e rishikon po bëhet...

LSI i përgjigjet akuzave: Sulmet e Ramës s’mund të fshehin dështimin e tij

Të dështuara dhe të dëshpëruara i ka quajtur Lëvizja Socialiste për Integrim akuzat e Partisë Socialiste lidhur me pasurinë dhe lidhjet e ministrave Prifti...

Pasuria e ministrit Dritan Prifti, deklaratat pranë ILDKP-së

Deklarimet që Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Dritan Prifti ka bërë pranë Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit të Pasurive në vitet e fundit,...

Kriza, Bosch: Është koha për kompromis mes PS-PD

Ambasadori i OSBE Robert Bosch i ndodhur në qytetin e Korcës nuk ka anashkaluar edhe deklaratat politike. Bosch ka parë si pozitive nisjen e...

Prapaskenat takimit Ruçi-Patozi, që u drejtua nga Berisha dhe Rama me sms

Pas afro 90 minutash bisedime me dyer të mbyllura, dy kryetarët e grupeve parlamentare në kontaktet me median pranuan se ishte arritur ngritja e...

Pesë arsyet pse takimi Ruçi-Patozi do të dështojë

Takimi mes dy krerëve të grupeve kuvendore të partive kryesore në vend vjen disi i papritur kur kanë dështuar një seri takimesh dhe negociatash...

Analize