HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Kuvendi miraton pa opozitën ndryshimet në Buxhetin 2010

Kuvendi miratoi në parim me 71 vota të mazhorancës, të hënën në mbrëmje në seancë plenare, projektligjin "Për disa ndryshime në buxhetin e shtetit...

Rama: Ekonomia drejt humnerës,do përfundojmë më keq se Greqia

Jo vetëm rishikimi i buxhetit që qeveria vendosi ta bëjë në gjysmën e vitit, por dhe mënyra se si po e rishikon po bëhet...

LSI i përgjigjet akuzave: Sulmet e Ramës s’mund të fshehin dështimin e tij

Të dështuara dhe të dëshpëruara i ka quajtur Lëvizja Socialiste për Integrim akuzat e Partisë Socialiste lidhur me pasurinë dhe lidhjet e ministrave Prifti...

Pasuria e ministrit Dritan Prifti, deklaratat pranë ILDKP-së

Deklarimet që Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës Dritan Prifti ka bërë pranë Inspektoriatit të Lartë të Deklarimit të Pasurive në vitet e fundit,...

Kriza, Bosch: Është koha për kompromis mes PS-PD

Ambasadori i OSBE Robert Bosch i ndodhur në qytetin e Korcës nuk ka anashkaluar edhe deklaratat politike. Bosch ka parë si pozitive nisjen e...

Prapaskenat takimit Ruçi-Patozi, që u drejtua nga Berisha dhe Rama me sms

Pas afro 90 minutash bisedime me dyer të mbyllura, dy kryetarët e grupeve parlamentare në kontaktet me median pranuan se ishte arritur ngritja e...

Pesë arsyet pse takimi Ruçi-Patozi do të dështojë

Takimi mes dy krerëve të grupeve kuvendore të partive kryesore në vend vjen disi i papritur kur kanë dështuar një seri takimesh dhe negociatash...

Rrëzohet edhe Muçmata:PD “shuplakë” për herë të dytë Presidentit Topi

Mazhoranca parlamentare i jep një tjetër “shuplakë” Presidentit të Republikës duke rrëzuar në Komisionin e Ligjeve kandidatin për anëtar të Gjykatës, Vexhi Muçmata. Kandidatura...

Zgjedhjet, Rama: Duam shumicën në komision hetimor

Kryetari i Partisë Socialiste deklaroi sot në mesditë se PS është e gatshme të nisë hetimin e zgjedhjeve me ngritjen e një komisioni hetimor,...

Kryesia e PS miraton kryetarët e rretheve

Kryesia e PS-së miratoi mbrëmë kandidaturat për kryetarë të PS-së në rrethe. Sipas këtij vendimi, të gjithë kandidatët e miratuar duhet t’i nënshtrohen votimit,...

Kandidatet e “Topit”, nis hetimi

Tre kandidatët e përzgjedhur nga Presidenti i Republikës, Bamir Topi, për në Gjykatën e Lartë nisin sot maratonën e tyre në Komisionin e Ligjeve,...

Grupi PS: Asnjë konsensus për ligjet në Kuvend

Grupi parlamentar socialist vendosi sot për qëndrimin që Partia Socialiste do të mbajë ndaj Parlamentit dhe për aksionin politik të opozitës në kërkim të...

Analize