HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

PD-PS teatër skandaloz përpara eurodeputetëve

Kriza politike që Sali Berisha dhe Edi Rama kanë sjellë në vend, mund të thuhet përfundimisht se nuk do të zgjidhet kurrë. Një tjetër...

Fatos Nano:“Do të kandidoj për President,por nuk do ta dëmtoj kurrë PS-në”

Me një gjuhë të moderuar Nano ka kritikuar mbrëmë edhe njëherë politikën e ndjekur në PS nga Rama. Por Nano theksoi se ai nuk...

Kotrolli i pasurise: Gjobitet Dritan Prifti, Majlinda Bregu nën hetim

Inspektorati i Pasurive u ka dhënë përgjigje të gjitha akuzave të klasës politike lidhur me pasuritë e paligjshme të disa zyrtarëve të lartë. Kështu,...

ILDKP: Rama i pastër, dyshime për Priftin. Po hetohen Bregu e Vokshi

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka publikuar sot të dhënat e verifikimit të detajuar të pasurisë së 200 zyrtarëve, mes...

Vangjel Tavo lë PS-në për LSI-në. “Në LSI për të mbetur socialist

Pas hamendesimeve dhe dilemave te diteve te fundit, Vangjel Tavo vendos. Ai do te jete deputeti i LSI. Tavo tha zgjodhi LSI per te...

Shembja e piramides: Opozita braktis parlamentin

Piramida e ndërtuar për muzeun e ish-diktatorit Enver Hoxha ka ndezur debate seancën në plenare të ditës së djeshme në Kuvend. Opozita ka kërkuar...

Rama ulet në tryezën e Berishës. Paraqet ofertën e opozitës

I ka surprizuar të gjithë ardhja e papritur e Edi Ramës në tryezën e partive për reformën zgjedhore. Në tryezën ku më parë kishte...

Opozita kundër ofertës së Berishës, nuk voton gjykatën administrative

Socialistët mbeten të vendosur të mos votojnë ligjin për gjykatën administrative me argumentin se ajo mund të vihet në kontrollin e pushtetit. Këtë qëndrim...

Shabani: PD-PS të ikin nga retorika dhe ti drejtohen Prokurorisë

Politika shqiptare duhet të heqë dorë nga akuzat që bëhen nga selitë e partive, por t’i drejtohen Prokurorisë. Përfaqësuesi i “Transparency International Albania”, Endrit...

Konventa e LSI-së Meta: Në Tiranë do arrijme rezultat spektakolar

Në fjalën e tij gjatë Konventës së Partisë Socialiste për Integrim në Tiranë, kreu i kësaj partie Ilir Meta deklaroi se foca që ai...

Historia mes Nanos dhe Metes, 20 vite mes miqësisë dhe kundërshtive

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Ekonomisë, Ilir Meta, ka konfirmuar dje kontaktet me ish-kryetarin e Partisë Socialiste Fatos Nano. Në një prononcim për mediat pas...

PS nxjerr perseri prona te pa deklaruara te ministres Bregu

Pas nisjes së hetimit të pasurive të Ministres së Integrimit Majlinda Bregu, Partia Socialiste ka dashur të vejë në dijeni sot Prokurorinë edhe për...

Analize