HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Vokshi: shpifjet ndaj meje vijne si pasoje e denoncimit te korrupsionit te Rames

“Shpifjet në drejtimin tim dhe familjes sime po vijnë vetëm si pasojë e denoncimeve publike të korrupsionit të Edvin Kristaq Ramës, gjë që do...

Opozita publikon fakte të tjera mbi aferat e ministrit Dritan Prifti

Ndërsa ka vënë theksin tek heshtja e kryeministrit, Prokurosisë, si dhe vetë ministrit, Partia Socialiste ka bërë publike sot fakte të reja mbi pasurinë...

PS ultimatum: Beni transparencen perpara publikut, perndryshe fakte te reja

Partia Socialiste ka ftuar sot kryeministrin Berisha dhe ministrat e tij që të bejnë transparencën përpara opinionit publik, të aferave në lidhje më dhënien...

PS, Braçe: Tartari mori gjashtë hidrocentrale për 1 dite nga Berisha

Partia Socialiste ka denoncuar sot mënyrën e dhënies së koncesioneve të pasurive kombëtare nga qeveria shqiptare, duke e cilësuar këtë proces si thellësisht të...

Pas dekretimit te zgjedhjeve vendore, KQZ do te djege kutite e votimit

Zyrtari i KQZ: Do të vendosen prioritet dhe procedurat nëpër të cilën kalon një proces zgjedhor. Kutitë i nënshtrohen detyrimit ligjor. Me dekretimin e datës...

Berisha: Këtë vit, më shumë turistë se banorë

Kryeministri Sali Berisha u kërkoi anëtarëve të kabinetit qeveritar të orientojnë burimet buxhetore për vitin 2011 drejt turizmit. Një kërkesë që lidhet me hovin...

Berisha: gati hetimi i materialeve zgjedhore, por kutite nuk hapen

HIMARË- Kryeministri Sali Berisha në një konferencë për shtyp, të mbajtur në Himarë nuk ka nguruar të flasë për situatën politike. Pas vizitës që...

Berisha: ne shtator fillon riformatimi i qeverise

Afrimi i muajit shtator, shton ethet në radhët e ministrave të kabinetit qeveritar. Tashmë dhe ata vetë e dinë, se është koha për ndryshime...

Namik Hoti: Batutat e mija me Berishën,kur Nano na bënte xhiro me makinë nëpër...

- Shoku Sali, shoku Sali!.. Zoti Sali Berisha!… Namik Vehbi Fadile Hoti u ngrit në këmbë menjëherë dhe përsëriti edhe një herë thirrjen ndaj...

5 avantazhet që Edi Rama dhe Lulzim Basha kanë përballë njëri-tjetrit për Bashkinë e...

Lulzim Basha po bëhet gati për të qenë sfidanti i Edi Ramës për karrigen e të parit të Tiranës. Në kokën e Berishës thuajse...

Negociatat sekrete:Oferta e re e Partisë Socialiste për fletët e votimit

Muaji gusht nuk i ka ndërprerë negociatat mes krerëve të grupeve parlamentare PD-PS, për gjetjen e një zgjidhje të krizës së tejzgjatur politike në...

50 batutat më të bukura dhe pikante të politikanëve shqiptarë

Shpesh herë politika shqiptare kthehet në një teatër të madh, ku aktorët politikanë shajnë, fyejnë apo ironizojnë njëri-tjetrin si aktorë profesionistë. 20 vitet e...

Analize