HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Topi:Partitë të marrin përgjegjësitë, interesat e vendit mbi gjithçka

Kreu i shtetit Bamir Topi tha sot se mbështet një hetim tërësor, të paanshëm, profesional dhe transparent të ngjarjeve të datës 21 janar, ndërsa...

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare

Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare për të vendosur mbi qëndrimin që do të mbajnë ndaj maxhorancës dhe qeverisë Berisha. "Gazeta Shqiptare" shkruan sot se...

Ja cilat janë ngjarjet që do të “trondisin” vendin në 2011-ën

Qetësisë së tre ditëve të para të këtij viti i erdhi fundi, për t’ia lënë radhën një viti plot zhurmë e kaos, sidomos situatës...

Kuvend, Ruçi: PD nuk do zgjidhje. Berisha: Jo hetim pa fakte e prova

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste Gramoz Ruci, në fjalën e tij tha se mazhoranca nuk ka vullnet për zgjidhjen e krizës, ndërsa...

Rama:Seanca e djeshme një turp. Berisha nuk zgjidhi asgjë për vendin

Turp te radhes e ka quajtur kreu i PS-se Edi Rama seancen e djeshme te Kuvendit, ku u fol per gjithcka, perjashtuar atyre per...

Kuvend, Berisha: 2010 viti i arritjeve të mëdha, Rama kundër vizave

Kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij në Parlament e quajti vitin 2010 vitin e arritjeve të mëdha për Shqipërinë. Ne shembëm murin e...

Prapaskenat:Ben Blushi bën paqe më Ramën, gati të behët kryetar grupi

Paqja mes Edi Ramës dhe Ben Blushit duket se është më afër se kurrë. Burime nga selia rozë bëjnë të ditur se ditët e...

Opozita proteston në Durrës, Rama: Qeveria i ka lënë në baltë shqiptarët

Opozita e Bashkuar ka rinisur sot nga Durrësi protestat kundër qeverisë Berisha. Duke folur para qindra qytetarëve kreu socialist Edi Rama theksoi vendosmërinë e...

Kuvendi: Asnjë propozim nga PS. “Seanca u shty me mirëkuptimin

Kuvendi reagoi pas akuzave të Edi Ramës që Sali Berisha dhe Jozefina Topalli bllokuan mbajtjen e  seancës plenare këtë të enjte. Në një njofim...

Berisha barsoletë për Ramën, refuzon ofertën për buxhetin

Shefi i qeverisë ka refuzuar dje ofertën e bërë dy ditë më parë nga lideri socialist Edi Rama. Ndryshe nga herët e tjera, ku...

Edi Rama: Ja cilat janë dy sfidat e së majtës

Partia Socialiste bëhet e para forcë politike në vend, e cila krijon “Akademinë Politike” për të afruar rreth vetes të gjithë ata të rinj...

PS:Do shkarkojmë Topallin.Reagon Kryeparlamentarja: Do e mund sërish Ramën

Me të dalë vendimi i selisë rozë për të kërkuar një mocion ndaj Jozefina Topallit, ka ardhur dhe reagimi i kësaj të fundit ku...

Analize