HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Kuvend: Seanca e sotme e mbushur me tensione dhe sharje

Seanca e sotme e paradites në Parlament ka qënë e mbushur me debat dhe tension. Të përballur për herë të parë, opozita dhe mazhoranca...

8 Maji, demokratët nisin fushatën. Berisha: 21 Janari në dorë të drejtësisë

Tre muaj nga zgjedhjet për drejtuesit vendorë, kryeministri Berisha garanton një proces të lirë dhe të ndershëm. Procesi i cili sic deklaroi shefi qeverisë...

PS, Lutaj: Drejtori i policise mashtroi ne komisionin hetimor

Deputeti socialist Pirro Lutaj reagoi pas raportimit para komisionit hetimor parlamentar të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Hysni Burgaj. Duke i cilësuar...

Lajcak me mesazh të fortë në Tiranë. Politika te ule tensionet

I dërguari i Bashkimit Europian në Tiranë, Miroslav Lajcak ka marrë mbështetjen e plotë të ministrave të jashtëm, sikundër dhe të parlamentit europian, shefes...

21 Janari: PD kerkon te pergjoje Presidentin dhe opoziten. Rama: E paligjshme

Në mbledhjen komisionit hetimor parlamentar, të zhvilluar pasditen e se shtunes, deputeti Enkelejd Alibeaj paraqiti kërkesën për t’ju drejtuar kompanive celulare në vend, në...

Topi:Partitë të marrin përgjegjësitë, interesat e vendit mbi gjithçka

Kreu i shtetit Bamir Topi tha sot se mbështet një hetim tërësor, të paanshëm, profesional dhe transparent të ngjarjeve të datës 21 janar, ndërsa...

PS mbledh sot Asamblenë Kombëtare

Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare për të vendosur mbi qëndrimin që do të mbajnë ndaj maxhorancës dhe qeverisë Berisha. "Gazeta Shqiptare" shkruan sot se...

Ja cilat janë ngjarjet që do të “trondisin” vendin në 2011-ën

Qetësisë së tre ditëve të para të këtij viti i erdhi fundi, për t’ia lënë radhën një viti plot zhurmë e kaos, sidomos situatës...

Kuvend, Ruçi: PD nuk do zgjidhje. Berisha: Jo hetim pa fakte e prova

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste Gramoz Ruci, në fjalën e tij tha se mazhoranca nuk ka vullnet për zgjidhjen e krizës, ndërsa...

Rama:Seanca e djeshme një turp. Berisha nuk zgjidhi asgjë për vendin

Turp te radhes e ka quajtur kreu i PS-se Edi Rama seancen e djeshme te Kuvendit, ku u fol per gjithcka, perjashtuar atyre per...

Kuvend, Berisha: 2010 viti i arritjeve të mëdha, Rama kundër vizave

Kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij në Parlament e quajti vitin 2010 vitin e arritjeve të mëdha për Shqipërinë. Ne shembëm murin e...

Prapaskenat:Ben Blushi bën paqe më Ramën, gati të behët kryetar grupi

Paqja mes Edi Ramës dhe Ben Blushit duket se është më afër se kurrë. Burime nga selia rozë bëjnë të ditur se ditët e...

Analize