HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Propozimi i LSI: Front opozitar kundër pushtetit

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama kërkoi krijimin e një fronti opozitar kundër pushtetit, që sipas tij, dëshmoi papërgjegjshmëri si para, edhe pas zgjedhjeve. Ky ishte...

Patozi “tur në të gjithë Shqipërinë që tu shpjegojmë demokratëve atë që po ndodh”

Ish-nënkryetari i PD-së Astrit Patozi  ka zbuluar lëvizjen e re të tij dhe grupit që kundërshton mënyrën si po zhvillohen zgjedhjet për kryetarin në...

Xhafaj: Reformë edhe në Polici

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj zhvilloi dje një bashkëbisedim me gazetarët, në cilësinë e Kryetarit të Komisionit të Reformës në Drejtësi, ku la të kuptonte...

Katër arsyet pse Lulzim Basha humbi zgjedhjet sipas analizës gjermane

Lulzim Basha pretendon se zgjedhjet iu manipuluan masivisht, por një analizë gjermane thotë se shkaqet për humbjen e thellë të demokratëve janë të tjera. Fondacioni...

Basha raporton tek OSBE: Na vodhën zgjedhjet me paratë e drogës dhe banda!

Lulzim Basha e ka kuptuar më në fund se marrëveshja e 17 Majit nuk e ndali manipulimin e zgjedhjeve në 25 Qershor. Në takimin...

Gjykata e Krimeve të Rënda i heq sekuestron e pasurisë Alfred Pezës

Ditën e sotme, Krimet e Rënda i kanë hequr sekuestron për pasurinë deputetit Alfred Peza. Pasuria e tij prej kohësh ishte nën sekuestro preventive...

Cfarë u diskutua në mbledhjen e mbyllur të kryesisë së PD-së!

Ka përfunduar mbledhja me dyer të mbyllura  e Kryesisë së Partisë Demokratike pas rreth dy orësh. Kryesia miratoi kandidaturat në garën për kryetarin e...

Edi Rama me një mesazh të qartë, gati kërcënues për Ilir Metën!

Në daljen e parë publike nga kryeministria që pas zgjedhjeve, Edi Rama i tregoi dhëmbët Ilir Metës, presidentit të ardhshëm me një mesazh të...

‘’Komunikimin Javor’’, Rama i jep një lajm të mirë të gjithë shqiptarëve

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama ka rikthyer “Komunikimin Javor” në facebook. Kryeministri, në një komunikim drejt për drejt me të gjithë qytetarët, është shprehur...

“LSI e ka të faktuar me pamje filmike vjedhjen e votave…”

Nora Malaj, e cila aktualisht mban postin e zëvendësministres së Arsimit, katër vitet e ardhshme do të jetë deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim....

Deklarata ‘’bombë’’ e Ramës në televizionin francez “France 24”

Në një intervistë në ‘France 24’ , kryeministri Rama tha se nëse projekti i BE-së do ti largohet Shqipërisë, Tirana zyrtare do të shohë...

Zbardhen 5 emrat që do të kandidojnë për kryetar të PD

Lulzim Basha, ditën e sotme zyrtarizuar kandidaturën e tij për të drejtuar këtë forcë politike në katër vitet e ardhshme. Në përfundim të afatit të...

Analize