HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Patozi shpjegon lëvizjen e tij të re në PD

Ndërsa dy kandidatët për kreun e PD-së Lulzim Basha dhe Eduard Selami po vijnë fushatën e tyre nëpër degët e rretheve, një tjetër figurë...

Rama për The Wall Street Journal: “Mbështes fort krijimin e një zone ekonomike të...

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një shkrim që ka publikuar në “The Wall Street Journal”. Në shkrim kreu i qeverisë garanton se...

Samiti i Triestes, mundesi bashkepunimi rajonal

Të mërkurën, në Trieste të Italisë do të mbahet Samiti i Ballkanit Perëndimor 2017. Në aktivitetin që është menduar të shërbejë si mundësi për të...

Vendimi i parë i Monika Kryemadhit si kryetare: Kamping në Jalë për LRI!

Në mbledhjen e parë të kryesisë së LSI, të drejtuar nga kryetarja e sapozgjedhur, Monika Kryemadhi janë marrë dy vendime. I pari ishte organizimi...

Propozimi i LSI: Front opozitar kundër pushtetit

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama kërkoi krijimin e një fronti opozitar kundër pushtetit, që sipas tij, dëshmoi papërgjegjshmëri si para, edhe pas zgjedhjeve. Ky ishte...

Patozi “tur në të gjithë Shqipërinë që tu shpjegojmë demokratëve atë që po ndodh”

Ish-nënkryetari i PD-së Astrit Patozi  ka zbuluar lëvizjen e re të tij dhe grupit që kundërshton mënyrën si po zhvillohen zgjedhjet për kryetarin në...

Xhafaj: Reformë edhe në Polici

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj zhvilloi dje një bashkëbisedim me gazetarët, në cilësinë e Kryetarit të Komisionit të Reformës në Drejtësi, ku la të kuptonte...

Katër arsyet pse Lulzim Basha humbi zgjedhjet sipas analizës gjermane

Lulzim Basha pretendon se zgjedhjet iu manipuluan masivisht, por një analizë gjermane thotë se shkaqet për humbjen e thellë të demokratëve janë të tjera. Fondacioni...

Basha raporton tek OSBE: Na vodhën zgjedhjet me paratë e drogës dhe banda!

Lulzim Basha e ka kuptuar më në fund se marrëveshja e 17 Majit nuk e ndali manipulimin e zgjedhjeve në 25 Qershor. Në takimin...

Gjykata e Krimeve të Rënda i heq sekuestron e pasurisë Alfred Pezës

Ditën e sotme, Krimet e Rënda i kanë hequr sekuestron për pasurinë deputetit Alfred Peza. Pasuria e tij prej kohësh ishte nën sekuestro preventive...

Cfarë u diskutua në mbledhjen e mbyllur të kryesisë së PD-së!

Ka përfunduar mbledhja me dyer të mbyllura  e Kryesisë së Partisë Demokratike pas rreth dy orësh. Kryesia miratoi kandidaturat në garën për kryetarin e...

Edi Rama me një mesazh të qartë, gati kërcënues për Ilir Metën!

Në daljen e parë publike nga kryeministria që pas zgjedhjeve, Edi Rama i tregoi dhëmbët Ilir Metës, presidentit të ardhshëm me një mesazh të...

Analize