HYRJE Politike

Politike

Politike

HYRJE Politike

Dritan Demiraj merr detyren si minister i Brendshem

Dritan Demiraj ka nisur sot zyrtarisht detyrën si ministër i Brendshëm. Ai është fotografuar teksa shkon në zyrën e re në Ministrinë e Brendshme. Demiraj...

Kryemadhi: Moti nuk premton një ditë të bukur, por unë e zbukurova me yllin...

Me anë të një statusi në ‘Facebook”, Monika Kryemadhi shikohet në krah të bashkëshortit të saj Ilir Meta dhe padyshim nuk kishte si të...

Meta mbledh neser Kuvendin ne seance te jashtëzakonshme

Kuvendi i Shqipërisë pritet të mblidhet pasditen e të hënës, në një seancë të jashtëzakonshme rreth orës 18:00, mbledhje kjo e thirrur nga kryetari...

Pas marreveshjes se arritur, Rama e nis diten me ritualin e urimit

Kryeministri Rama e ka nisur ditën me përshëndetjen tashmë të përditshme për ndjekësit e tij në rrjetin social Facebook dhe njoftimin e rëndësishëm për...

Arrihet marrevshja Rama – Basha. Ja detajet e paketes

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i opozitës, Lulzim Basha, kanë rënë dakord mesnatën e mbremshme për të firmosur një marrëveshje të dakordësuar, paketën “McAllister...

Deshtimi i marreveshjes, PD: Ja pse Rama refuzoi shtyrjen e zgjedhjeve

Pas zërave që erdhën nga selia e PD-së, pas takimit që lideri opozitar, Lulzim Basha ku informoi se kryeministri Edi Rama ka refuzuar me...

Kryeministri Rama nis diten me nje mesazh

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një tjetër mesazh për gjithë ata që e ndjekin në rrjetet sociale. Ndërkohë që...

Zyrtari amerikan Hoyt Brian Yee takon Majlinda Bregun, mbështesin paketën e McAllister

“Gafa më e madhe e Bashës është refuzimi i paketës së McAllister”, kështu mësohet t’i ketë thënë deputetja e PD-së Majlinda Bregu, zyrtarit amerikan...

Yee jep afat 24 ore. Zgjedhjet legjitime edhe pa PD

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duket se po bëjnë gjithçka që opozita ta ketë të pamundur vendimin e bojkotit të zgjedhjeve. Për këtë, i dërguari...

Kryeministri Rama pershendet shqiptaret me investimin e fundit ne Shkoder

Kreu i qeverisë, Edi Rama përshëndetjen e mëngjesit për shqiptarët e ka shoqëruar me pamjet e investimeve të reja që janë bërë në spitalin...

Ambasadat thirrje qytetareve: Shmangni sheshin dhe protesten

Pas Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, të tjera seli diplomatike u bëjnë thirrje shtetasve të tyre të shmangin të shtunën...

Kryeministri Rama kujton 5-majin me nje urim ne FB

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 5 Majin, Ditën e Dëshmorëve. Me një postim në profilin e tij në FB, Rama uron shqiptarët për...

Analize