91 vizitore online

Hyrje » ShowBiz

Britney rrezohet ne skene dhe demton kyçin e kembes

Lori Hoxha: “Top Fest i fundit, mos mungoni”

Duket se festivalit të muzikës moderne shqiptare, ‘Top Fest’ i ka ardhur fundit. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë Lori Hoxha, e cila është producentja e këtij festivali, së bashku me mikun e saj Ledion Liçon, i cili është moderatori, ndërsa kanë ftuar miqtë dhe fansat në Instagram që të ndjekin gjysmëfinalen e dytë në “Top Fest Albania 12” në Top Channel. Me #hashtag-un... 

Vin Diesel e ka quajtur Pauline vajzën e porsalindur, per nder te mikut te tij

Aktori i njohur, Vin Diesel, ka treguar se ai dhe e dashura e tij, Paloma Jimenez, e kanë quajtur Pauline vajzën e porsalindur, për nder të mikut të tij të ndjerë, aktorit Paul Walker. “I kam vënë emrin Pauline. Nuk kishte asnjë person tjetër për të cilin isha duke menduar kur i preva kërthizën. Thjesht e dija se ai ishte këtu dhe doja që të mbaja kujtimin për të si pjesë e familjes... 

Calvin Harris dhe Taylor Swift ne lidhje dashurie?

Dj i njohur Calvin Harris duket se i ka dhënë fund historisë së tij të dashurisë me modelen Aarika Wolf. Pas ndarjes nga këngëtarja me origjinë kosovare Rita Ora, Harris, dukej i lumtur në krahët e modeles, por nuk paska qenë kështu. Sipas mediave të huaja mësohet se arsyeja se përse Calvin është ndarë ka qenë këngëtarja e muzikës kantri Taylor Swift. Ata janë takuar disa herë... 

Klaudia Pepa shpallet balerina me “Seksi” te Amici

Sex Symboli i “Amiçi” 2015, një balerinë shqiptare me personalitet të fortë dhe bukuri të pakundërshtueshme”- e konsiderojnë portalet italiane, 23-vjeçaren shqiptare. Bëhet fjalë për Klaudia Pepën, balerina e parë që u pranua te serale-t në skuadrën e bardhë, me trajnere Emma Marrone, skuadër e zgjedhur nga vetë balerina shqiptare. E talentuar, simpatike dhe e sigurt në vetvete,... 

Oscar, Rita Ora merr cmimin si femra me e zhveshur

Dhe çmimi për veshjen që ekspozon më shumë trupin shkoi për Rita Orën. Këngëtarja me origjinë shqiptare ishte e pranishme në festën e organizuar nga revista Vanity Fair Oscars me një fustan nga Doran Caran. Edhe pse me stil gotik, fustani hyn tek kategoria e fustaneve tepër të zbuluar. Ndërkohë i dashuri i saj, Ricky Hil, kishte bërë flokët jeshile. Më herët gjatë ceremonisë,... 

Julianne Moore fitoi çmimin Oscar si aktorja më e mirë

Aktorja amerikane Julianne Moore fitoi dje në mbrëmje çmimin Oscar si aktorja më e mirë për interpretimin e saj në një film kushtuar sëmundjes së Alzheimerit, me filmin “Still Alice”. Por, cili është subjekti i këtij filmi, që ka tronditur jo pak publikun? Gjithçka filloi me disa fjalë që i dolën si padashje gjatë një diskutimi. Më pas, kur doktoresha e shkencave Alice Howland,... 

Luana Vjollca: “Ma gjeni këtë mashkull, pasi dua të martohem me të”

Është bërë tashmë traditë që prezantuesja simpatike merr buqeta me lule. Të shumtë kanë qenë ata që kanë pyetur se kush është djaloshi që e bën këtë gjest kaq të veçantë. E duket se këtë pyetje e ka bërë edhe vetë Luana. Moderatorja gjatë prononcimit të saj për “Bluetooth” është shprehur se nuk e njeh personin që kaq shpesh i dërgon lule. “Është zmadhuar shumë... 

“Stresi” kerkon azil politik ne Zvicer

Arkimed Lushaj, reperi i njohur me nofkën Stresi, në një intervistë për Gazetën kosovare ‘Express’ tregon se ai sot ka kërkuar azil politik në Zvicër. Stresi tregon se pas arratisë nga paraburgimi në Tiranë, ndodhet tashmë tek një miku i tij në Gjenevë, këngëtari Labinot Rexha. Stresi mendon se policia është duke e ndjekur atë pa të drejtë, ndërsa thotë se arsyet për arrestimin... 

Shakira dhe Pique behen me djale perseri.

Shakira bëhet nënë për herë të dytë. Këngëtarja kolumbiane ka sjellë në jetën djalin e saj të dytë mbremjen e kaluar. Vogëlushi ka lindur nga një ndërhyrje çezariane, në Spitalin Quiron Tecknon të Barcelonës, për shkak të disa komplikimeve, shkruajnë mediat e huaja. Lajmi është bërë ditur nga nga vetë çifti Shakira dhe Pique me anë të një njoftimi pak çaste para mesnatës,... 

Rowan Atkinson nxjerr ne shitje makinen e tij McLaren F1 per 8 milione paund

Aktori komedian me fame boterore Rowan Atkinson, i njohur si Mr.Bean, njihet edhe për pasionin e tij të garave me makina. Për disa vite rresht ai ka marrë pjesë në to e madje ka bërë edhe një aksident në Goodëood Revival”. Kur ai nuk garon apo interpreton, dihet që ai do të jetë duke ngarë një McLaren në ngjyrë të errët purpuri, të cilën tani ai e ka nxjerrë në shitje për... 

Kim Kardashian ne Twitter: “Sa i embel eshte ky kengetari shqiptar”

Ylli i televizionit amerikan, Kim Kardashian ka publikuar në faqen e saj në Tëitter një këngë të kënduar nga këngëtari i ri shqiptar, Stanaj. Mesa duket Kim Kardashian e njeh Shqipërinë sepse në citimin e saj, ajo përmend këngëtarin e ri Stanaj, i cili po punon me disa prej emrave më të mëdhenj në Amerikë, si Drake. Në videon e ‘coverit’ të këngëtarit të ri për këngën... 

Mos e humbisni...

Gwyneth Paltrow, 42 vjeç, tregon trupin ne plazh pas nje diete

Gwyneth Paltrow, 42 vjeç, tregon trupin ne plazh pas nje diete