HYRJE Kulture

Kulture

Kulture

HYRJE Kulture

Lamtumire Gent Demaliaj. Ja kush ishte pengu i tij

Në tingujt e këngëve të tij më të bukura është përcjellë dje për në banesën e fundit, këngëtari i njohur, vokalisti i grupit të...

Elhaida fiton Festivalin e këngës në RTSH

Elhaida Dani është fituesja e edicionit të 53-të të Festivalit të këngës në RTSH dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e ardhshëm në...

11 shtepite me magjike ne bote

1. Casa do Penedo in Portugal/ Shtepia e Gurit, Portugali 2. Shtepia guacke, Meksike 3. Shtepia e xhuxhave, Zelande e Re 4. Shtepia me 3 kate ne...

Foto te rralla te qyteteve shqiptare

Gazetari dhe studiuesi i njohur, Ilir Ikonomi, prej kohesh hedh ne faqen e tij personale nje koleksion brilant me foto se si ka qene...

Vdes nga nje atak kardiak kengetari Mango

Ndahet nga jeta në moshën 60-vjeçare këngëtari i famshëm italian Giuseppe Mango. Mango ndërroi jetë mbrëmjen e së dielës pasi pësoi një atak kardiak...

Ora me e shtrenjte ne bote

Një orë xhepi nga Patek Philippe, që tregon qiellin e natës mbi New Jork, u shit në ankand për 23.200.000 franga zvicerane në...

Nishani dekoron At Zef Pellumin me titullin “Urdhri i Flamurit”

SHËNGJIN - Edhe njëherë tjetër Shëngjini kthehet në epiqendër të vëmendjes, pasi Presidenti i Republikës Bujar Nishani i akordon titullin më të lartë “Urdhri...

Nis projekti, “Biletari elektronike ne sitet e trashegimise kulturore”

TIRANE- Nis zbatimi i projektit “Biletaritë Elektronike në Sitet e Trashëgimisë Kulturore & Muzeve në Shqipëri” me Ministrinë e Kulturës dhe Fondacionin Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim....

Parfumi me i shtrenjte ne bote, shishe prej kristali e punuar me ar

Parfumi me i shtrenjte ne bote: No1 Passant Guardant nga Clive Christian! Cmimi i pafumit: 173,000 Euro! Natyrisht qe shishja prej kristali eshte e...

Mbreteresha Elisabeth nderon Angelina Jolie me titullin “Dame Nderi”

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elisabeth, i ka dorëzuar aktores Angelina Jolie titullin “Damë Nderi”, në kuadër të iniciativave të saj në mbrojtjen nga...

Shqiperia hyn ne “harten” e Google

TIRANE- “Shqipëria hyn në “hartën” e Google”.Këtë lajm e ka konfirmuar Ministrja e Shtetit për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito, nëpërmjet një postimi...

Yahoo Travel shkruan: Malet e Shqipërisë, shtigjet ku kaloi Bajroni mbi kalë

"Yahoo Travel" i ka kushtuar një reportazh të gjatë rrugës së bërë nga Bajroni ku përshkuhen bukuritë e maleve shqiptare. Bajroni dhe Hobhouse ishin...

Te fundit