HYRJE Kulture

Kulture

Kulture

HYRJE Kulture

Ismail Kadare: Diktatura te bente te famshem

Pas akordimit të çmimit letrar “Princi i Asturias 2009”, Ismail Kadare është tashmë një nga shkrimtarët më të dashur në Spanjë. Në një intervistë...

Travolta dhuron 10 mijë dollarë për fëmijët

John Travolta dhe bashkëshortja e tij, Kelly Preston i kanë dhuruar 10 mijë dollarë shoqatës Nelson Mandela Children's Fund”. Cifti që ndodhet për një vizitë...

Maradona kërkon WC luksoze

Diego Maradona ka kërkuar tualet luksoz gjatë kohës sa do të mbahet Kampionati Botëror i Futbollit, thuhet në një kërkesë të Federatës së Futbollit...

Te fundit