HYRJE Kuriozitete

Kuriozitete

Kuriozitete

HYRJE Kuriozitete

E çuditshme, realizohet delfini mekanik

Në qoftë se keni 50 mijë euro për t’i shpenzuar për diçka që nuk mund të ketë shumë vlerë ose më saktësisht për një...

Nje martese mafiozesh ne Kine

Kjo eshte nje martese gangsteresh ne Kine ku ne vend te makinave lluksoze si Ferrari apo Lamborgini preferohet me shume Hummer.

Tirana mes 200 qyteteve me te shtrenjta ne bote

Tirana klasifikohet mes 200 qyteteve me te shtrenjta te globit. Te dhenat kane dale nga studimi me i fundit i Mercer, ne...

Dhjetë historitë më misterioze në botë

Histori të panumërta misterioze që përshkojnë anë e mbanë botën. Fenomene të veçantë dhe ngjarje të habitshme. Këto mistere kanë shumë vite që ekzistojnë...

10 librat që kanë tronditur botën, nga “Mein Kampf” i Hitlerit deri tek “Manifesti”...

Librat janë një prej pasurive më të mëdha të njerëzimit, por në shumë raste përgjatë historisë janë shkruar libra, të cilët kanë ngjallur polemika...

Familjet e mëdha më të pushtetshme në botë

Emrat e disa familjeve në histori lidhen me pushtetin e fuqinë që buron nga pasuria jo e zakonshme e tyre. Janë disa dhjetëra familje...

10 arsye pse Aleksandri i Madh ishte i madh

Aleksandri III, (356-323 para Krishtit), mbreti i Maqedonisë, pas pushtimit të Greqisë nga babai i tij, Filipi II, e shndërroi atë në perandori duke...

50 batutat më pikante të Edi Ramës

Në vitin 1998 kur për herë të parë Edi Rama hyri në politikën aktive, menjëherë u vu re një stil komunikimi krejt tjetër me...

10 mënyra se si Facebook-u mund t’iu shkatërrojë jetën

Këtë javë Facebook-u do regjistrojë anëtarin e 500 miliontë. Është një rekord aq sa domethënës aq dhe pa kuptim. Por, është një kujtesë e...

10 tragjeditë më të mëdha në Shqipëri,nga ajo e Otrantos deri tek e Gërdecit

Një aksident me përmasa tragjike trondit Shqipërinë ditën e djeshme. Autobusi i linjës Fushë-Arrës- Durrës del nga rruga në fshatin Dom në komunën Gjegjan...

Çifti më i gjatë në botë të dy bashkë më tepër se 4 metra

Wilco dhe Keisha Kleef-Bolton janë çifti më i gjatë në botë. Ata së bashku janë më të gjatë se katër metra dhe ky rekord...

Molossia, shteti Amerikan me himnin Shqiptar

Në rite, tradita, zakone apo afërsi gjeografike nuk ka asgjë të përbashkët, mes Molossise dhe Shqipërisë. Pervec, himnit. Gjithsesi, këtë lidhje e ka bërë që...

Te fundit