HYRJE Kosova

Kosova

Kosova

HYRJE Kosova

Vritet perpara shtepise këshilltari i Mitrovicës Veriore

Këshilltari në Komunën e Mitrovicës Veriore, Dimitrije Janiqijeviç, është vrarë para shtëpisë së tij, në veri të Mitrovicës. Vrasja ka ndodhur në orët e para...

Prizren, babagjyshet tentojne vjedhjen e argjendarise

Tre persona të maskuar me rrobat e Babagjyshëve të Vitit të Ri, kanë plagosur dy persona në Prizren. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 9...

Vetëvendosje feston me flamurin kuqezi

Ne Prishtine kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti ka arritur të mund kundër-kandidatin nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Isa Mustafa. LDK-ja e ka pasur pushtetin vendor në Prishtinë...

Jahjaga e Thaçi inagurojnë autostradën “Ibrahim Rugova”

Është inauguruar sot autostrada “Ibrahim Rugova”. Në një ceremoni, të organizuar në fshatin Mazgit të komunës së Prishtinës në orët e pasditës, ku morën...

Facebook njeh Kosoven si shtet te pavarur

Rrjeti më i madh social online Facebook ka njohur Kosovën si shtet të pavarur. Lajmi fillimisht u dha nga ministrja për Integrimet europiane e...

Erdogan: “Kosova eshte Turqi”. Serbia proteston

Kryeministri Edi Rama konfirmoi dje se Turqia është një vend i rëndësishëm në rajonin tonë dhe nga miqësia me të “nuk kemi parë keq,...

Inaugurimi i terminalit “Adem Jashari”, Thaçi pret Ramen dhe Erdogan

Tre kryeministrat, ai i Shqipërisë Edi Rama, i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, do të takohen sot së bashku...

Thaçi pritet te takohet me Erdogan dhe Ramen

Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan do të bëjë bujë në Kosovë. Vizita e tij me 23 tetor, kur edhe hapet terminali i ri...

KE, me 28 Tetor hapen negociatat per MSA me Kosoven

Komisioni Evropian sot publikon Raportin e Progresit për Kosovën, i cili do të prezantojë përparimet dhe ngecjet e republikës së Kosovës në rrugën dhe...

BE: Vendosja e flamurit të Kosovës ishte një gabim teknik

Zëdhënësja e Misionit Vëzhgues të BE-së në Kosovë, Florence Marchal, thotë se vendosja e flamurit të Kosovës në faqen zyrtare të BE-së ishte thjesht...

OKB, Serbia akuza UÇk-se, Shqiperia i kunderpergjigjet

Akuzat e rënda të Presidentit të Serbisë, Tomislav Nikoliç kundër udhëheqësve të Kosovës, të bëra gjatë Debatit të Përgjithshëm të sesionit të 68-të të...

Marrëveshje me Serbinë, prefiksi telefonik i Kosovës + 383

Serbia ka pranuar marrëveshjen me Kosovës për çështjen e telekomunikacionit. Sot ishte dita e fundit kur Serbia duhej t’i kthente përgjigje Bashkimit Evropian nëse...

Te fundit