HYRJE Kosova

Kosova

Kosova

HYRJE Kosova

Avioni ben ulje emergjente. Kosovari rreh stjuardesen

Publikohet video e shoqërimit të kosovarit i cili sulmoi dhe goditi stjuardesën e aeroplanit se pse i vonoi sanduiçin e porositur. Pajmet janë publikuar...

Eksodi i kosovareve, krijohet loja “Nali Ise”

Eksodi i madh i qytetarëve kosovarë të cilët çdo ditë e më tepër po lënë atdheun e tyre për të emigruar në vendet e...

Kosovarët transportohen nga policia serbe kundrejt 1500 Eurove

Mediat kosovare kanë transmetuar një video amatore të kosovarëve që largohen drejt Hungarisë, por ajo që është më e rëndësishmja është se kosovarët transportohen...

Prishtine, perleshje midis protestuesve dhe policise

Është kthyer në përleshje mes policisë dhe qindra qytetarëve të mbledhur para qeverisë së Kosovës protesta për shkarkimin e ministrit serb nga qeveria e...

Thaci: “Vizita e Vucic ne Kosove eshte normale”

Vizita në Kosovë e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçic, e cila është paralajmëruar për ditën e mërkurë, është vlerësuar si normale dhe e zakonshme...

Prishtine, tentoi te hedhe ne erë Katedralen, arrestohet serbi

Autoritetet e rendit në Kosovë kanë arrestuar një person në orët e vona mbrëmjes të së enjtes, në lagjen Arbëria të Prishtinës, pasi në...

Isa Mustafa kryeministër, Hashim Thaçi zv/kryeministër dhe ministër i jashtëm

Mediat në Kosovë bëjnë të ditur se PDK dhe LDK kanë finalizuar sot marrëveshjen për bashkëqeverisje. ‘Express’ shkruan se Qeveria e ardhshme do të udhëhiqet...

Kosove, arrihet marreveshja qeverisese. Isa Mustafa Kryeminister

Qeveria e re e Kosovës do të udhëhiqet nga Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i cili dje vendosi të braktisë koalicionin...

Pasagjeri i aksidentuar: “I thame shoferit te ulte shpejtesine”

Tre persona po marrin ndihmën mjekësore nga 49 të cilët ishin pjesë e aksidentit të djeshëm të autobusit që po udhëtonte nga Slazburgu për...

PDK i ofron kryeministrin Albin Kurtit

Partia Demokratike e Kosovës ia ka ofruar kundërshtarit më radikal politik, Vetëvendosjes, postin e kryeministrit dhe gjashtë ministri. Këtë e ka pohuar për mediat kosovare...

Zgjedhjet ne Kosove, Thaçi drejt fitores

Hashim Thaçi është drejt marrjes së mandatit të tretë në krye të qeverisë së Kosovës. Kur janë numëruar mbi 94 % të votave nga...

Kosove, 3 te vdekur nga nje shperthim gazi ne KEK

Një shpërthim i madh ka ndodhur pranë Koorporatës Energjetike të Kosovës. Shpërthimi ka ndodhur në departamentin e kimikateve në "Kosova A",si pasojë e shpërthimit...

Te fundit