HYRJE Kosova

Kosova

Kosova

HYRJE Kosova

Prishtine, perleshje midis protestuesve dhe policise

Është kthyer në përleshje mes policisë dhe qindra qytetarëve të mbledhur para qeverisë së Kosovës protesta për shkarkimin e ministrit serb nga qeveria e...

Thaci: “Vizita e Vucic ne Kosove eshte normale”

Vizita në Kosovë e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçic, e cila është paralajmëruar për ditën e mërkurë, është vlerësuar si normale dhe e zakonshme...

Prishtine, tentoi te hedhe ne erë Katedralen, arrestohet serbi

Autoritetet e rendit në Kosovë kanë arrestuar një person në orët e vona mbrëmjes të së enjtes, në lagjen Arbëria të Prishtinës, pasi në...

Isa Mustafa kryeministër, Hashim Thaçi zv/kryeministër dhe ministër i jashtëm

Mediat në Kosovë bëjnë të ditur se PDK dhe LDK kanë finalizuar sot marrëveshjen për bashkëqeverisje. ‘Express’ shkruan se Qeveria e ardhshme do të udhëhiqet...

Kosove, arrihet marreveshja qeverisese. Isa Mustafa Kryeminister

Qeveria e re e Kosovës do të udhëhiqet nga Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i cili dje vendosi të braktisë koalicionin...

Pasagjeri i aksidentuar: “I thame shoferit te ulte shpejtesine”

Tre persona po marrin ndihmën mjekësore nga 49 të cilët ishin pjesë e aksidentit të djeshëm të autobusit që po udhëtonte nga Slazburgu për...

PDK i ofron kryeministrin Albin Kurtit

Partia Demokratike e Kosovës ia ka ofruar kundërshtarit më radikal politik, Vetëvendosjes, postin e kryeministrit dhe gjashtë ministri. Këtë e ka pohuar për mediat kosovare...

Zgjedhjet ne Kosove, Thaçi drejt fitores

Hashim Thaçi është drejt marrjes së mandatit të tretë në krye të qeverisë së Kosovës. Kur janë numëruar mbi 94 % të votave nga...

Kosove, 3 te vdekur nga nje shperthim gazi ne KEK

Një shpërthim i madh ka ndodhur pranë Koorporatës Energjetike të Kosovës. Shpërthimi ka ndodhur në departamentin e kimikateve në "Kosova A",si pasojë e shpërthimit...

BE: Gjykate e vecante per krimet e luftes ne Kosove

Bashkimi Evropian konfirmon zyrtarisht qëllimin për themelimin e një gjykate të veçantë e cila do të trajtojë çështjen e krimeve të luftës në Kosovë,...

Kosova drejt liberalizimit te vizave me BE

Ministrja e Integrimit të Kosovës, Vlora Çitaku dhe ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi mbajtën një takim plenar me ekspertët e Misionit Vlerësues...

Kosova rikthen taksen prej 40 Euro ne dogane

Dogana e Kosovës rikthen taksën prej 40 eurosh për kamionët më mallra që vijnë nga Shqipëria. Kjo gjë nuk është pritur mirë nga drejtuesit...

Te fundit