HYRJE Kosova

Kosova

Kosova

HYRJE Kosova

Mediat serbe: SHBA, Britania e madhe, Franca e Arabia Saudite lobojnë për Kosovën

Beograd, 25 gusht – Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania e Madhe janë dy shtetet që po lobojnë për çështjen e Kosovës duke...

Prishtinë-Beograd bisedimet, ndoshta në Maqedoni

Maqedonia mund të jetë vendi i mundshëm për bisedimet teknike Prishtinë-Beograd, kur të vendoset nga palët, bejne te ditur mediat kosovare duke cituar burime...

Ilir Meta: Statusi i Kosoves, nuk ka vend per diskutim

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, z. Ilir Meta thotë se nuk ka asnjë shans për bisedime të tjera mes Serbisë dhe Kosovës...

Te fundit