HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Londer, digjet kulla 27 kateshe, njerezit kercejne nga dritaret

Rreth orës 01:15 të mëngjesit me orën lokale një zjarr i madh ka shpërthyer në një ndërtesë 27 katëshe në perëndim të Kryeqytetit britanik. Zjarri...

Policia ruse arreston kritikun e Putin, Navalny para protestës së Moskës

Policia ruse ndaloi sot liderin opozitar Alexei Navalny teksa po dilte nga shtëpia për protestën  anti-Kremlin në Moskë, njoftoi gruaja e tij, e cila...

SHBA, shkarkohet prokurori Bharara pas refuzimit të telefonatës së Trump

Prokurori i New York, Preet Bharara njoftonte sot se ishte shkarkuar pas marrjes së disa telefonatave të çuditshme nga presidenti  Donald Trump të cilat...

Theresa May deshton te siguroje shumicen parlamentare

Partia konservatore e udhëhequr nga kryeministrja Theresa May doli e para në zgjedhjet e parakohshme të së enjtes, por ishte një fitore e hidhur...

Sulmi ne Londer, 3 ish-ushtarake shqiptare shpetojne 130 veta

Tre ish-ushtarakë shqiptarë reaguan shpejt dhe u erdhën në ndihmë personave që u gjenden fatkeqësisht gjatë sulmit në Londër. “The Huffington Post”, teksa raporton për...

Atentat me kallashnikov ndaj biznesmenit qe shoqerohej me Marina Faren

Mentor Ajdini, biznesmeni shqiptar nga Maqedonia, është qëlluar mbrëmjen e djeshme në mes të Vjenës. Sipas mediave vjeneze ai është qëlluar me breshëri automatiku në...

Britania tronditet perseri nga sulmet terroriste, 7 te vdekur dhe shume te plagosur

Britania tronditet perseri nga sulmet terroristet dy jave pas sulmit terrorist ne Manchester. Dy sulme te njëpasnjëshme terroriste ne Londer kane shkaktuar disa viktima e...

Sulm terrorist ne Filipine, deri tani raportohen 36 te vdekur

Të paktën 36 trupa janë gjetur në resortin turistik në kryeqytetin e Filipineve, Manila, ku një person i armatosur hapi zjarr gjatë natës. Shumica e...

Familja e bombarduesit vetëvrasës të Manchesterit ka lidhje me rrjetet terroriste anembanë botës

Familja e bombarduesit vetëvrasës të Manchesterit ka lidhje me rrjetet terroriste anembanë botës, shkruan “Dailymail”. Salman Abedi vrau 22 vetë dhe plagosi të paktën...

Sulmi me bombe ne Manchester, raportohen te pakten 22 viktima

Sulmi me te pakten 22 viktima ndodhi 22:35 me orën lokale dhe sipas hetimeve të para objekt i një sulmi me bombë (me gozhda)...

Vizita e Erdogan ne SHBA, perleshje me protestuesit

Gjatë vizitë së kryeministrit Rexhep Tayip Erdogann pranë  rezidencës së ambasadorit turk në kryeqytetin amerikan, ka ndohur nje ngjarje e pazakonte ku truprojat e...

Vende te lira pune ne Gjermani, ja cfare kerkohet

Sipas raportit të publikuar nga Instituti për Hulumtime të Punësimit (IAB), Gjermania nuk ka pasur kurrë më shumë vende të lira pune se sa...

Te fundit