HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Operacioni i shpëtimit në Kili, dalin minatorët e parë

Një nga një, anëtarët e ekipit të shpëtimit po nxjerrin në sipërfaqe 33 minatorët që mbetën të bllokuar më shumë se gjysmë kilometri nën...

Alarm për bombë në avionin e linjës Toronto- Karaç

Një avion Boing, me 273 persona në bord, i linjës së fluturimit nga Kanadaja për në Pakistan është ulur në Suedi pas një alarmi...

SHBA-te perkujtojne 11 shtatorin e sulmeve tragjike ndaj kullave binjake ne Nju Jork

Obama Jemi ne lufte me Al Kaeden 9 vjet me pare mengjesi i 11 shtatorit u kthye ne nje dite e zeze per mbare Shtetet...

Maqedoni: Skandal me librin e gjeografise, shqiptaret te ardhur para 200 vjetesh

Shkup 24 gusht, NOA – Duket se fyerja dhe shtrembërimi i të vërtetave historike mbi lashtësinë e shqiptarëve në Maqedoni vazhdon përtej enciklopedisë edhe...

Irani prezanton avionin e tij pa pilot

Ushtria iraniane bëri të njohur sot një avion të ri pa pilot, duke thënë se ai ka kapacitetin për të kryer misione me rreze...

Irani hap sot centralin bërthamor

Në qytetin Bushehr në Gjirin Persik këtë të shtunë hapet i pari central bërthamor iranian. Por reaktori me ujë të lehtë që është ndërtuar...

Te fundit