HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Aleatët vazhdojne sulmet ajrore ndaj objektivave ushtarake në Libi

Aleatët kane vazhduar sulmet ajrore ndaj objektivave ushtarake në Libi, duke goditur e shkatërruar edhe një ndërtesë brenda kompleksit të Muamar Gaddafit në Tripoli. Sipas...

Samiti i Parisit, i hap dritën jeshile sulmeve në Libi

Samiti i Parisit i ka dhënë dritën jeshile ndërhyrjes ushtarake kundër Muammar Gaddafi-t në Libi. Ushtria franceze po prandalon forcat besnike të kolonel Gadafit, ndaj...

50 martirët që po vdesin për të shpëtuar Japoninë

Në këto orë janë 50 persona që po punojnë të shpëtojnë Japoninë. Dhe për këtë, shumë prej tyre do të vdesin, madje shumë shpejt....

Ja ku ndodhen 60 centralet bërthamore në të gjithë botën

Gazeta "Tirana Observer" boton sot të gjithë centralet nukleare që gjenden në gjithë globin. Janë pothuaj të gjithë vendet e Bashkimit Evropian që burimin...

Tsunami godet Japonine pas nje termeti me magnitude 8.9 balle

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur brenda 30 minutash pjesën veriore të Japonisë mëngjesin e sotëm. Mediat raportojnë për një numër të madh të plagosurish...

Ja pse diktatorët arabë i fshehin paratë e tyre në Zvicër

Bllokimi i parave të diktatorëve zgjon shpresa në vendet, që prej dekadash janë shfrytëzuar prej diktatorëve dhe klaneve të tyre. Si qëndron puna me...

Obama: NATO mund te nderhyje ushtarakisht ne Libi

Aleatët e NATO-s po "peshojnë" mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Libi. Një gjë të tillë ka deklaruar Presidenti i SHBA-së, Barak Obama. Ai ka...

Protestat ne Libi: Mediat reportojne per 10 mije te vdekur

TRIPOLI- Një masakër e vërtetë po ndodh në Libi. Janë gati 10 mijë personat që kanë vdekur që nga fillimi i protestave kundër regjimit të...

HRW: 173 viktima nga protestat në Libi. Demostrata edhe në Jemen e Bahrein

Të paktën 173 persona kanë vdekur në Libi, që nga shpërthimi i protestave. Kështu ka njoftuar Human Rights Watch, ndërsa, sipas burimeve të televizionit...

Ahmedinexhad: Protestat dështuan. Kryengritësit i pret dënimi me vdekje

Përleshjet në Teheran shpërthejnë sërish. Përkrahësit e qeverisë iraniane janë përplasur me kundërshtarët e tyre gjatë ceremonisë përkujtimore për vrasjen e një studenti,...

Hosni Mubarak jep doreheqjen pas 30 vitesh ne pushtet

Pas rreth 30 vitesh në pushtet presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e ka bërë të ditur zv.presidenti, Omar Sulejman. Në...

Kili feston shpëtimin e 33 minatorëve

Kili ka festuar suksesin e shpëtimit të 33 minatorëve të bllokuar nën tokë për më se dy muaj. I fundit që u nxor nga...

Te fundit