HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Oslo, sulmuesi një norvergjez, ekstremist ksenofob

Indetiteti i personit që kreu sulmet në kryeqytetin norvegjez dhe lidhjet kanë dalë në pah, pas hetimeve të kryera nga forcat e policisë në...

Dasma mbretërore në Monako, ceremonia madhështore

850 të ftuar u mblodhën në Monako për ceremoninë martesore të Princit Alberti i II dhe ish kampiones së notit Sharlene di Monako. Pas ceremonisë...

Turqi, Erdogan udhëheq me 50%, numërohen 99% të votave

Partia e kryeministrit në detyrë, Recep Tayyip Erdogan pas numërimit të 99% të votave ka arritur të marrë 50% të votave në zgjedhjet parlamentare....

DER SPIEGEL: Shqipëria po rrezikon integrimin evropian

Në një shkrim të veçantë për Shqipërinë, revista prestigjioze "Der Shpigel" i konsideroi tensionet politike si të rrezikshme dhe që cënojnë integrimin e vendit...

Shtraus Kan dërgohet në një burg famëkeq nju jorkez

Shefi i FMN-së, Dominik Shtraus Kan, do të dërgohet në një burg famëkeq të Nju Jorkut. Një zyrtar i burgut të qytetit të Nju Jorkut,...

Publikohen fotot e vrasjes se Bin Laden

Qeveria e SHBA mund të lirojë dëshmi fotografike se Osama bin Laden u vra në një sulm të fundit ushtarak, si nje kerkese e...

Rusi, rrëmbehet i biri i miliarderit

Ivan Kasperski, 20 vjeç, i biri i Ievgheni Kasperski, themeluesi i laboratorit me të njëjtin emër në sektorin e sigurisë informatike, është rrëmbyer. Sipas...

Merkel mbështet integrimin e Ballkanit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbështetur Malin e Zi dhe vendet fqinje në synimet e tyre për t`iu bashkuar BE-së. Komentet e Merkelit u bënë...

Aleatët vazhdojne sulmet ajrore ndaj objektivave ushtarake në Libi

Aleatët kane vazhduar sulmet ajrore ndaj objektivave ushtarake në Libi, duke goditur e shkatërruar edhe një ndërtesë brenda kompleksit të Muamar Gaddafit në Tripoli. Sipas...

Samiti i Parisit, i hap dritën jeshile sulmeve në Libi

Samiti i Parisit i ka dhënë dritën jeshile ndërhyrjes ushtarake kundër Muammar Gaddafi-t në Libi. Ushtria franceze po prandalon forcat besnike të kolonel Gadafit, ndaj...

50 martirët që po vdesin për të shpëtuar Japoninë

Në këto orë janë 50 persona që po punojnë të shpëtojnë Japoninë. Dhe për këtë, shumë prej tyre do të vdesin, madje shumë shpejt....

Ja ku ndodhen 60 centralet bërthamore në të gjithë botën

Gazeta "Tirana Observer" boton sot të gjithë centralet nukleare që gjenden në gjithë globin. Janë pothuaj të gjithë vendet e Bashkimit Evropian që burimin...

Te fundit