HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Shtraus Kan dërgohet në një burg famëkeq nju jorkez

Shefi i FMN-së, Dominik Shtraus Kan, do të dërgohet në një burg famëkeq të Nju Jorkut. Një zyrtar i burgut të qytetit të Nju Jorkut,...

Publikohen fotot e vrasjes se Bin Laden

Qeveria e SHBA mund të lirojë dëshmi fotografike se Osama bin Laden u vra në një sulm të fundit ushtarak, si nje kerkese e...

Rusi, rrëmbehet i biri i miliarderit

Ivan Kasperski, 20 vjeç, i biri i Ievgheni Kasperski, themeluesi i laboratorit me të njëjtin emër në sektorin e sigurisë informatike, është rrëmbyer. Sipas...

Merkel mbështet integrimin e Ballkanit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbështetur Malin e Zi dhe vendet fqinje në synimet e tyre për t`iu bashkuar BE-së. Komentet e Merkelit u bënë...

Aleatët vazhdojne sulmet ajrore ndaj objektivave ushtarake në Libi

Aleatët kane vazhduar sulmet ajrore ndaj objektivave ushtarake në Libi, duke goditur e shkatërruar edhe një ndërtesë brenda kompleksit të Muamar Gaddafit në Tripoli. Sipas...

Samiti i Parisit, i hap dritën jeshile sulmeve në Libi

Samiti i Parisit i ka dhënë dritën jeshile ndërhyrjes ushtarake kundër Muammar Gaddafi-t në Libi. Ushtria franceze po prandalon forcat besnike të kolonel Gadafit, ndaj...

50 martirët që po vdesin për të shpëtuar Japoninë

Në këto orë janë 50 persona që po punojnë të shpëtojnë Japoninë. Dhe për këtë, shumë prej tyre do të vdesin, madje shumë shpejt....

Ja ku ndodhen 60 centralet bërthamore në të gjithë botën

Gazeta "Tirana Observer" boton sot të gjithë centralet nukleare që gjenden në gjithë globin. Janë pothuaj të gjithë vendet e Bashkimit Evropian që burimin...

Tsunami godet Japonine pas nje termeti me magnitude 8.9 balle

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur brenda 30 minutash pjesën veriore të Japonisë mëngjesin e sotëm. Mediat raportojnë për një numër të madh të plagosurish...

Ja pse diktatorët arabë i fshehin paratë e tyre në Zvicër

Bllokimi i parave të diktatorëve zgjon shpresa në vendet, që prej dekadash janë shfrytëzuar prej diktatorëve dhe klaneve të tyre. Si qëndron puna me...

Obama: NATO mund te nderhyje ushtarakisht ne Libi

Aleatët e NATO-s po "peshojnë" mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Libi. Një gjë të tillë ka deklaruar Presidenti i SHBA-së, Barak Obama. Ai ka...

Protestat ne Libi: Mediat reportojne per 10 mije te vdekur

TRIPOLI- Një masakër e vërtetë po ndodh në Libi. Janë gati 10 mijë personat që kanë vdekur që nga fillimi i protestave kundër regjimit të...

Te fundit