HYRJE Bota

Bota

Bota

HYRJE Bota

Sulmi me bombe ne Manchester, raportohen te pakten 22 viktima

Sulmi me te pakten 22 viktima ndodhi 22:35 me orën lokale dhe sipas hetimeve të para objekt i një sulmi me bombë (me gozhda)...

Vizita e Erdogan ne SHBA, perleshje me protestuesit

Gjatë vizitë së kryeministrit Rexhep Tayip Erdogann pranë  rezidencës së ambasadorit turk në kryeqytetin amerikan, ka ndohur nje ngjarje e pazakonte ku truprojat e...

Vende te lira pune ne Gjermani, ja cfare kerkohet

Sipas raportit të publikuar nga Instituti për Hulumtime të Punësimit (IAB), Gjermania nuk ka pasur kurrë më shumë vende të lira pune se sa...

Shkarkimi i drejtorit te FBI, dalin fakte tronditese

Drejtori i FBI-së, James Comey, po bënte përpjekje të zgjeronte hetimet e agjencisë së tij për marrëveshje të mundshme midis Rusisë dhe fushatës së...

Presidenti Trump shkarkon drejtorin e FBI-se

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shkarkuar drejtorin e FBI-së, James Comey. Mediat amerikane thonë se shkarkimi i drejtorit të Byrosë Federale të Hetimit...

Avionet bombardues ruse fluturojne afer brigjeve amerikane

Avionët amerikanë kanë zbuluar dy bombardues rus TU-95, të shoqëruar nga dy avione luftarakë SU-35, teksa po fluturonin në afërsi të bregdetit të Alaksës,...

Ivanka Trump ne takimin e W20: “Unë jam shumë krenare për babanë tim”

Në takimin e nivelit të lartë të grave W20, Ivanka Trump u takua me politikanë drejtues. 35 vjeçarja e shfrytëzoi rastin për të mbrojtur...

Koreja e Veriut kërcënon se do ta fundosë aeroplanmbajtesen amerikane

Koreja e Veriut ka kërcënuar se do ta fundosë aeroplanmbajtesen amerikane, që po merr pjesë në ushtrime të përbashkëta me dy anije luftarake japoneze...

A po afron fundi i botes? Ja pikat me te nxehta te planetit

Bota mund të jetë në rrezik më të madh sesa përballja Bashkim Sovjetik – Perëndim. Ky vit ka qenë një plagë me sulme të...

Sapo u zgjodh President, Erdogan propozon denimin me vdekje

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan duket se nuk ka dëshirë të humbasë kohë. Menjëherë pas shpalljes së fitores, edhe pse pa dalë rezultatet zyrtare të...

Turqia i thote “PO” pushtetit absolut te Erdoganit

Në referendumin për instalimin e sistemit presidencial në Turqi, të kërkuar nga kryetari i shtetit Rexhep Tayyip Erdogan, pas numërimit të 99% të votave...

Gati Lufta e Trete Boterore, Kremlini kercenon SHBA-te

Pas sulmit ajror në Siri me urdhër të presidentit amerikan, Kremlini ka paralajmëruar ashpër SHBA se është një hap nga lufta. Pas përplasjes së...

Te fundit