HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Raporti i DASH-it: Ballkani i rrezikuar nga terroristët

Irani vazhdoi të jetë ‘një shtet sponsorizues i terrorizmit’ edhe në vitin 2016 me grupacionet të cilat i kanë mbështetur dhe aftësinë e tyre...

Nuk ka tapi për pallatet, ja si do u jepet zgjidhja

Për çdo pallat i cili nuk është hi potekuar ende pasi ndërtuesi i tij mund të jetë larguar, ekziston një procedure e veçantë e...

Zbulohet skema e mashtrimit në kompaninë “KURUM”

Me kërkesë të Prokurorisë së Elbasanit, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për dy ish-drejtues të lartë të kompanisë “Kurum International”,...

Zbardhet pasuria e 10 ministreve dhe ish-ministreve të Ramës

Zbardhen pasuritë e 10 ministreve dhe ish-ministreve të qeverisë Rama. Open Data Albania ka bërë publike deklaratat e pasurive për vitin 2016 të Mimi...

Jemi në Shqipëri apo Kolumbi?! Kapet mbi 15 ton drogë në Drithas Llakatund

Gjykata vendosi arrest me burg për 7 banorë të fshatit Drithas Llakatund në shtëpitë e të cilëve u sekuestruan tonelata me hashash, të dyshuara...

Komisioni Europian skanon ekonominë shqiptare

Dialogu ekonomik dhe financiar midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë u zhvilluan në Bruksel më 23 maj. Konkluzionet e përbashkëta përfshijnë rekomandime për...

Shqipëria në “flakë”, shkak temperaturat e larta

Nëse mbrëmë në darkë u dha alarmi se rreth 20 familje sëbashku me spitalin e qytetit mund të përfshiheshin nga flakët në Tepelënë, sot...

Skandal/ Testi për studentët e Durrësit: A është Adam Smith me LSI? (FOTO)

Një pedagog i Universitetit të Durrësit ka hartuar një testim skandal për studentët e tij. Bëhet fjalë për lëndën Histori e Mendimit Ekonomik, shkruan...

Të shtëna me armë në Francë, 1 i vdekur e 6 të plagosur

Të paktën 1 person humbi jetën dhe 6 të tjerë u plagosën pas disa të shtënave në qytetin Toulouse të Francës. Sipas mediave lokale, të...

10 vatra zjarri në 24 orët e fundit në Shqipëri

10 vatra të mëdha zjarri janë regjistruar në 24 orët e fundit në Shqipëri, në hapësira pyjore në Shkodër, Durrës, Vlorë, Fier e Berat. Shërbimet...

Lajm i Fundit/ Tërmet i magnitutës 4.9, epiqendra pranë Ohrit

Një tërmet është ndjerë pak minuta më parë në qytetin e Tiranës. Mësohet se tërmeti ka patur epiqendrën e tij rreth 12 km larg...

Te fundit