HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Alarmi i policise. Kujdes femijet nga pedofilet e internetit

Shtim i frikshëm i denoncimit të prindërve shqiptarë për shantazhin që u bëhet fëmijëve të tyre përmes internetit. Policia e Tiranës ka dhënë alarmin duke...

Pergjimet qe fundosen gjobevenesit ne Shkoder

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg kreun e bandës së gjobvënësve Muhamet Lici, 6 anëtarë të bandës, ndërsa ka vendosur arrest...

29-vjecari vdiq teksa varroste gjyshen. Familjaret: ishin shume te lidhur

Zbardhen detaje nga ngjarje e rëndë që ndodhi gjatë një ceremonie mortore mesditën e djeshme në varrezat publike të qytetit të Librazhdit. 29-vjeçari Toni Hidri,...

Krimet e Renda japin vendimet per “Banden e Tritolit”

Shpallet vendimi për anëtarët e bandës së  “Bandës e Tritolit”. Apeli i Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e dënimit për 7 anëtarët...

Gjendet trupi i pajete i nje mashkulli pranë Zvërnecit

Trupi i pajetë dhe i dekompozuar i një personi është gjetur mëngjesin e sotëm në një breg pranë Zvërnecit, në Vlorë. Policia mësohet se...

Basha dhe ambasadori Lu po drekojnë së bashku në një lokal në ish-Bllok.

Vetëm pak ditë pasi Kuvendi shtyu formimin e komisioneve për Vetingun, kreu i PD-së, Lulzim Basha takohet me ambasadorin amerikan në vendin tonë, Donald...

Italia kerkon mbylljen perfundimisht te gjithe call – centerave ne Shqiperi

Ministri i Zhvillimit Ekonomik është gati që të mbledhë sipërmarrjet italiane që ofrojnë shërbim call center jashtë që të firmosin një marrëveshje bashkëpunimi. Objektivi: Të...

30-vjecari shokon ne gjykate: “Bera mire qe e vrava”

Alban Voda njeriu që terrorizoi Këlcyrën pasi sulmoi për vdekje një të moshuar do të qëndrojë në burg. Gjykata e Përmetit caktoi masën e...

DASH nxjerr raportin: Korrupsion ne cdo nivel qeverisjeje ne Shqiperi

Raporti më i fundit i Departamentit amerikan të Shtetit për të drejtat e njeriut veçon korrupsionin e kudondodhur në të gjitha degët e qeverisjes,...

Rama i kunderpergjigjet Ivanovit: “Gjuha shqipe s’është e armikut”

Kryeministri Edi Rama u përfshi dje në krizën qeveritare në Maqedoni, pasi Presidenti Ivanov refuzoi ti jepte mandatin qeverisës Zoran Zaev. Rama bëri një koment...

Renato Milloshi tregon momentet e fundit para ekzekutimit të Elton Çiçës.

Nga kafazi i hekurt, ku i është komunikuar masa e sigurisë “arrest me burg” Renato Milloshi ka treguar për momentet e fundit para ekzekutimit...

Polici ‘trafikant’ në lot: Jam pa bukë, kam vajzën me kancer

Gjykata ka lënë në burg Ardian Locin, efektiv i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, i dyshuar se dekonspironte aksionet policore në Shkodër për asgjësimin...

Te fundit