HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Guardia di Financa: Rreth 24 ton drogë nga Shqipëria u kapën në 2017

Droga e ardhur në Itali nga Shqipëria ëhstë bërë sërish lajm ditën djeshme. Në 2 operacione të policisë, një në ujëra ndërkombëtarë pranë Leçes...

Ceshtja e “Ballist” Morines, rigjykim ne Gjykaten e Dubrovnikut

Ekstradimi i Ismail Morinës, i njohur si “Ballist” Morina, nga Kroacia në Serbi, do të shqyrtohet edhe një herë nga Gjykata e Dubrovnikut. Ky ka...

Ftesa e Ramës: Aplikoni për koalicionin qeverisës me njerëzit e zakonshëm

Kryeministri Edi Rama fton çdo person me shkollë të lartë për t'u testuar në konkursin e organizuar për tu bërë pjesë e skuadrës së...

11 drejtorët e spitaleve që do të japin dorëheqjen pas ultimatumit të Ramës

11 drejtorë spitalesh rajonalë që do të japin dorëheqjen pas takimit me Edi Ramën pasditen e sotme. Rama, sikurse u dha ultimatum drejtorëve të hipotekave,...

Pas Manjanit edhe Ardit Çela refuzon mandatin e deputetit në LSI

Pasi Meta u bë president, mandati i tij I kalon Manjanit, por ky i fundit e ka refuzuar atë, duke ia lënë vendin Ardit...

Plasin dhe derdhen në det ujërat e zeza në plazhin e Ksamilit

Pushuesit e Ksamilit ditën e sotme janë përballur me një surprizë aspak të këndshme.  Një tubacion i ujërave të zeza ka plasur dhe ato...

Raporti i DASH-it: Ballkani i rrezikuar nga terroristët

Irani vazhdoi të jetë ‘një shtet sponsorizues i terrorizmit’ edhe në vitin 2016 me grupacionet të cilat i kanë mbështetur dhe aftësinë e tyre...

Nuk ka tapi për pallatet, ja si do u jepet zgjidhja

Për çdo pallat i cili nuk është hi potekuar ende pasi ndërtuesi i tij mund të jetë larguar, ekziston një procedure e veçantë e...

Zbulohet skema e mashtrimit në kompaninë “KURUM”

Me kërkesë të Prokurorisë së Elbasanit, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për dy ish-drejtues të lartë të kompanisë “Kurum International”,...

Zbardhet pasuria e 10 ministreve dhe ish-ministreve të Ramës

Zbardhen pasuritë e 10 ministreve dhe ish-ministreve të qeverisë Rama. Open Data Albania ka bërë publike deklaratat e pasurive për vitin 2016 të Mimi...

Jemi në Shqipëri apo Kolumbi?! Kapet mbi 15 ton drogë në Drithas Llakatund

Gjykata vendosi arrest me burg për 7 banorë të fshatit Drithas Llakatund në shtëpitë e të cilëve u sekuestruan tonelata me hashash, të dyshuara...

Komisioni Europian skanon ekonominë shqiptare

Dialogu ekonomik dhe financiar midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe Turqisë u zhvilluan në Bruksel më 23 maj. Konkluzionet e përbashkëta përfshijnë rekomandime për...

Te fundit