HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Klodi i “Big Brother” ankohet ne polici: Me mbroni nga fyerjet ne rruge

Klodian Çela pjesëmarrës i spektaklit “Big Brother 3” ankohet në policinë e Tiranës duke pretenduar se ndihet i kërcënuar.Ankesa në policinë e kryeqytetit është...

Zgjedhjet vendore në Partesh. Beogradi serbëve: Bojkotoni

Në Kosovë mbahen zgjedhjet për pushtetin lokal në komunën e Parteshit, komunë kjo që është e banuar në tërësi me serbë. Në këtë komunë...

Korrupsion në Gjykatën e Korçës, dy në pranga për mitmarrje

Drejtori i Burgut dhe kancelari i Gjykatës së Korcës kanë rënë në prangat e policisë për korrupsion. Lajmi bëhet i ditur nga Drejtoria e...

Kurbin, mijëra pelegrinë në kishën e Shena Ndout

Mijëra vetë kanë marrë pjesë në peligrinazhin e pervitshëm te Kisha e Shena Ndout, në rrethin e Kurbinit. Besimtaret kanë nisur të popullojnë të gjthë...

Rriten aplikimet per pasaporta biometrike

Një milion pasaporta biometrike parashikohen të prodhohen deri në fund të këtij viti. Zv.ministri i Brendshëm, Ferdinand Poni, në një intervistë për Alsat, konfirmon...

Te fundit