HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Superaksioni antidroge, kapen 5.5 kg heroine

Tirane-Nje nga sasite me te medha te droges te ketyre viteve te fundit, eshte sekuestruar mbremjen e djeshme ne kryeqytet. Plot 5 kg e...

Daul: Demokracia të funksionojë

Vizita në Tiranë e kryetarit të grupit të qendrës së djathtë në Parlamentin Europian, Joseph Daul, një nga negociatorët e takimit Berisha-Rama në Strasburg,...

Rama: S’ka zgjedhje pa hapur kutite

Kryetari i PS, Edi Rama, nga Nju Jorku gjatë një interviste për “Zërin e Amerikës” tha se opozita nuk do lejojë të zhvillohen në...

KE miraton Rezolutën për Shqipërinë

-Komiteti i Jashtëm i Këshillit të Europës ka diskutuar dhe ka miratuar sot paradite rezolutën për procesin integrues të Shqipërisë. Rezoluta do te hidhet...

Komiteti i Jashtëm Europarlamentar voton rezolutën per integrimin e Shqipërisë.

Komiteti i Jashtëm Europarlamentar vendosi gjatë pasdites që të votojë mëngjesin e të mërkurës rezolutën mbi integrimin europian të Shqipërisë. Deri në mesditë ishte deklaruar...

Bino: Bashkia asnje mase per trafikun dhe ndotjen ne Tirane

Trafiku i rënduar dhe ndotja e lartë e ajrit kanë qenë akuzat që zëvendësministri i Mjedisit, Taulant Bino i ka bërë kryetarit të Bashkisë...

Moti i keq,permbytje edhe ne rruget e Lezhes

Në vetëm pak minuta rreshjet e shiut kanë bllokuar bulevardin kryesor të qytetit të Lezhës. Bllokimi i kanalizimeve dhe shpërthimi i ujit nga pusetat...

Qellon me arme policet rrugore,arrestohet 37-vjecari

FIER - Një 37-vjeçar nga Fieri është arrestuar në flagrancë nga policia pasi ka qëlluar në mesnatë me armë patrullën e policisë rrugore pas...

Korrupsioni ne tender,le policet pa uniforma verore.

TIRANE – Anulimi disa herë i tenderëve të uniformave për Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, është bërë shkak që mjaft prej gardianëve të mbeten...

Fajdet, mblidhen 1 milione euro.

Përmbarimi u jep fund debitorëve të fajdeve. Janë plot 700 dosje, të debitorëve të firmave piramidale, të cilat janë ekzekutuar nga përmbaruesit kryeqytetas në...

Arrestohet shqiptarja 54-vjecare: Vret biznesmenin grek dhe e gropos poshte pllakes se dushit

GREQI - Rrëfimi "Unë e vrava Tasos Cagaropulosin" vjen pas një marrje në pyetje për 24 orë rresht të "gruas merimangë". Gruaja shqiptare 54-vjeçare...

Rrokade drejtoresh ne policine e shtetit

Drejtoria e Operacioneve Speciale, si strukturë e re do drejtohet nga Muhamet Rrumbullaku, ndërsaq qarkullimi nga Vullnet Topalli Në Dibër dhe Shkodër janë emëruar drejtuesit...

Te fundit