HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Moti i keq,permbytje edhe ne rruget e Lezhes

Në vetëm pak minuta rreshjet e shiut kanë bllokuar bulevardin kryesor të qytetit të Lezhës. Bllokimi i kanalizimeve dhe shpërthimi i ujit nga pusetat...

Qellon me arme policet rrugore,arrestohet 37-vjecari

FIER - Një 37-vjeçar nga Fieri është arrestuar në flagrancë nga policia pasi ka qëlluar në mesnatë me armë patrullën e policisë rrugore pas...

Korrupsioni ne tender,le policet pa uniforma verore.

TIRANE – Anulimi disa herë i tenderëve të uniformave për Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, është bërë shkak që mjaft prej gardianëve të mbeten...

Fajdet, mblidhen 1 milione euro.

Përmbarimi u jep fund debitorëve të fajdeve. Janë plot 700 dosje, të debitorëve të firmave piramidale, të cilat janë ekzekutuar nga përmbaruesit kryeqytetas në...

Arrestohet shqiptarja 54-vjecare: Vret biznesmenin grek dhe e gropos poshte pllakes se dushit

GREQI - Rrëfimi "Unë e vrava Tasos Cagaropulosin" vjen pas një marrje në pyetje për 24 orë rresht të "gruas merimangë". Gruaja shqiptare 54-vjeçare...

Rrokade drejtoresh ne policine e shtetit

Drejtoria e Operacioneve Speciale, si strukturë e re do drejtohet nga Muhamet Rrumbullaku, ndërsaq qarkullimi nga Vullnet Topalli Në Dibër dhe Shkodër janë emëruar drejtuesit...

Klodi i “Big Brother” ankohet ne polici: Me mbroni nga fyerjet ne rruge

Klodian Çela pjesëmarrës i spektaklit “Big Brother 3” ankohet në policinë e Tiranës duke pretenduar se ndihet i kërcënuar.Ankesa në policinë e kryeqytetit është...

Zgjedhjet vendore në Partesh. Beogradi serbëve: Bojkotoni

Në Kosovë mbahen zgjedhjet për pushtetin lokal në komunën e Parteshit, komunë kjo që është e banuar në tërësi me serbë. Në këtë komunë...

Korrupsion në Gjykatën e Korçës, dy në pranga për mitmarrje

Drejtori i Burgut dhe kancelari i Gjykatës së Korcës kanë rënë në prangat e policisë për korrupsion. Lajmi bëhet i ditur nga Drejtoria e...

Kurbin, mijëra pelegrinë në kishën e Shena Ndout

Mijëra vetë kanë marrë pjesë në peligrinazhin e pervitshëm te Kisha e Shena Ndout, në rrethin e Kurbinit. Besimtaret kanë nisur të popullojnë të gjthë...

Rriten aplikimet per pasaporta biometrike

Një milion pasaporta biometrike parashikohen të prodhohen deri në fund të këtij viti. Zv.ministri i Brendshëm, Ferdinand Poni, në një intervistë për Alsat, konfirmon...

Te fundit