HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Tirana pa ujë në mes të verës

Në Tiranën e viteve 2010, kur Qeveria Berisha premton epokën e Internetit, qytetarët nuk kanë ujë të pijne. Ujësjellësi i Tiranës, drejtëperdrejtë në administrim...

Strasburg, PE voton sot pr/rezolutën për Shqipërinë

Parlamenti Europian votom sot pr/ rezolutën për Shqipërinë. Pr/ rezoluta ka 26 pika dhe mban në krye të saj emrin e raporterit për Shqipërinë,...

Gjykata e Shkupit: Remzi Hoxha ka vdekur

TIRANË- Në seancën e djeshme gjyqësore ndaj ish-drejtuesve të lartë të SHIK-ut, e cila nuk zgjati më shumë 15 minuta për shkak të pritjes...

Wulff, presidenti i ri i Gjermanisë

Gjermania ka një president të ri, pikërisht atë që prisnin të gjithë: 51-vjeçarin Christian Wulff. Por mënyra se si u zgjodh ai nuk ishte...

Avokatët “bllokojnë” gjyqin e Gërdecit

TIRANE - Gjykata e Tiranës nuk mundi të zhvillonte normalisht dje seancën e radhës të procesit gjyqësor në ngarkim të 29 të pandehurve të...

Gjykata jep vendimin per ndarjen e Pirro Cakos me Inva Mulen. Inva merr kujdestarine...

Lidhja bashkëshortore mes sopranos me famë botërore, Inva Mula dhe kantautorit Pirro Çako mori fund dje edhe zyrtarisht. Pas nëntëmbëdhjetë seancash gjyqësore, Gjykata e...

Merkel: Pas pranimit të Kroacisë në BE ndalet zgjerimi

Kancelaria gjermane Angela Merkel i ka imponuar BE-së qëndrimin në lidhje me zgjerimin, që të pranohet vetëm Kroacia e asnjë shtet tjetër, shkruan gazeta...

Raporti i Freedom House: Shqipëria ka shumë për të bërë

Freedom House publikoi sot raportin e përvitshëm me titullin "Vendet në Tranzicion 2010". Në këtë raport,16 faqe i kushtohen Shqipërisë ku një pjesë të...

Mafia ruse mësyn pronat në bregdet

Pas interesimit të tyre për troje të paluajtshme, vërshojnë mbivendosjet në brigjet e Vlorës dhe Sarandës “Mafia” ruse mbërrin fuqishëm në Shqipëri, teksa po synon...

Nje vit pas zgjedhjeve, Berisha: Vendi drejt integrimit. PS: Vendi ne krize

TIRANË- Një vit nga mbajtja e zgjedhjeve të përgjithshme, Partia Socialiste kujton mazhorancën se vendi është në krizë të thellë politike, e jo vetëm....

Grabiti 6.3 milione leke ne hotelin ku punonte,zbulohet nga Facebook

Ish-ekonomisti i një hoteli në qendër të Tiranës dërgohet në gjyq me akuzën e vjedhjes së 6.3 milionë lekëve të reja, me anë të...

Aksident tragjik, vdes aktori i Korçës Perika Gjezi

KORCE-  Një aksident ë rëndë rrugor i ka marrë jetën aktorit të Teatrit të Korcës, Perika Gjezi. Burime nga policia bëjnë të ditur se ngjarja...

Te fundit