HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Protesta për vrasjen e 16 vjecarit, banorët akuza policisë

Banorët e Lezhës janë solidarizuar sot me familjarët e 16 vjecarit të vrarë gjatë një shkëmbimi zjarri më policinë, për të kërkuar autorët e...

Vritet me shtatë plumba biznesmeni nga Vlora

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të ditës së djeshme në qytetin e Vlorës. Kaçandon Shehaj 37 vjeç...

Shkëmbim zjarri gjatë aksionit të policisë, 1 i vdekur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e djeshme fshatin Balldre në Lezhë. Një i ri 16 vjeçar ka humbur jetën gjatë një përballje...

Aksidenti Fushe Arrez, policia hedh dyshime te pagjumësia e shoferit

TIRANE – Ekspertë të Policisë Rrugore dhe hetues të prokurorisë kanë mbërritur dje menjëherë në vendin ku ndodhi aksidenti tragjik i autobusit me 26...

Aksidenti, Berisha në Pukë: Ishte tragjedi, 1 fëmijë në gjëndje të rëndë

FUSHE ARREZ -Nje autobus me pasagjerë doli nga rruga, pasditen e të dielës, në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, dhe ra në greminë. 14 persona mes...

Autobusi bie në greminë, bilanci tragjik: 14 të vdekur Nesër ditë zie kombëtare

RRËSHEN- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth orës 17:00 në aksin Rrëshen-Fushë Arrëz, ku autobusi me tragë PU 1330 A ka dalë nga...

Lezhë, shkëmbim zjarri gjatë aksionit të policisë, 1 i vdekur

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme fshatin Balldre në Lezhë. Të shtëna të shumta armësh kanë terrorizuar banorët e zonës të...

Kroaci, rrëzohet avioni i Damir Fazlliç

Një avion i vogël biznesi, i nisur nga Tirana drejt ishullit të Bracit në Kroaci, pësoi dje një aksident në zbritje, çka shkaktoi djegien...

Vlorë, vritet një 37 vjecar para shtëpisë

Një shtetas është gjetur i vrarë gjatë natës në zonën e “Ujit të Ftohtë” në Vlorë, këto ditë e populluar nga pushues të shumtë....

Flet Tanja Fajon: “Vizat do të hiqen, por duhet të zgjidhni krizën”

Raportuesja për vizat në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, shprehet e sigurt se PE dhe parlamentet nacionale do ta votojnë projekt-rezolutën për heqjen e vizave....

Ja gjobat për tejkalimin e shpejtësisë

Qeveria ka miratuar dje ndryshimet e reja në Kodin Rrugor ku dhe përcakton të gjitha gjobat që do të vendosen për shoferët kur tejkalojnë...

Londër, arrestohen 6 shqiptarë. Trafik të qenieve njerëzore

Gjashtë shqiptarë janë arrestuar sot në Britaninë e Madhe pas një sërë operacionesh të policisë, përfshirë edhe atë të Londrës, nën akuzën e trafikimit...

Te fundit