HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Edhe Topi kundër:Berisha zbulon arsyen pse kërkon të ndryshojë SHISH-in

Për herë të parë pas kaq ditësh kryeministri Sali Berisha ka thyer heshtjen për projektligjin e shumë debatuar të SHISH-it. Shefi i mazhorancës deklaroi...

5 biznesmene nga Tirana ne pranga, trafik droge ne Itali

Një operacion top sekret i skuadrës së antikrimit të organizuar ka vënë në pranga pesë persona, nga të cilët tre ndërtues. Prokurori i Krimeve...

Tiranë, vdes nga korenti, largohet trupi pa e verifikuar policia

Policia e Tiranës njofton për një ngjarje aspak të zakontë. Një person ka humbur jetën pas rënies në kontakt me korentin, por trupi i...

Kalimash, fluksi i turisteve shton rradhen ne tunel 3 km

Jemi mësuar të dëgjojmë për fluks e radhë makinash në doganat e Kapshticës, Kakavijës, edhe në portet kryesore të vendit, por këtë herë e...

Krim në familje, burri vret me armë gruan dhe vajzën

UPDATE- Nje tjeter krim ne familje i eshte shtuar listes se gjate te vrasjeve dhe vetevrasjeve te muajve te fundit. Një kryefamiljar ka vrarë...

Shqiptarja qëllohet me plumb në kokë në qendër të Athinës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mesditën e së shtunës kreqytetin grek, Athinën. Një grua shqiptare është qëlluar me armë zjarri në kokë, në...

Shkodër, gjendet i vrarë pranë banesës 38-vjecari

SHKODËR- Një 38-vjecar është gjetur i vrarë në afërsi të banesës së tij në fshatin Bërdicë të Shkodrës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme...

Gjyqi ‘Gërdeci’, gjykata lë në paraburgim Delijorgjin dhe Pinarin

Dy të akuzuarit për shpërthimin e Gërdecit do të vazhdojnë të qëndrojnë në paraburgim pasi Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e avokatëve të...

GJND: Pavarësia e Kosovës e ligjshme, Serbia: nuk e njohim

HAGE- Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, që përfaqëson gjykatën e nivelit më të lartë të Kombeve të Bashkuara, publikoi pasditen e sotme opinionin këshilldhënës lidhur...

SHBA gati 40 njohje të reja për Kosovën pas vendimit të GJND

Vetëm një ditë para verdiktit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë për pavarësinë e Kosovës, Serbia është në panik! Shtetet e Bashkuara të Amerikës po...

Mali i Zi: Dyshime për varrezë masive me shqiptarë

Autoritetet e Malit të Zi kanë filluar hetimet lidhur me dyshimet se në pjesën qendrore të qytetit të Andrijevicës ndodhet një varrezë masive me...

Gramsh, 2 të rinj mbyten në një përrua

Dy të rinj të moshës 18 dhe 21 vjec janë mbytur pasditen e sotme në një përrua në fshatin Përvol të Gramshit. Ngjarja e rëndë...

Te fundit