HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Pasaportat biometrike: emigrantet mund te aplikojne ne Greqi dhe Itali

Komisioni i Ligjeve miratoi marrëveshjen shtesë koncensionare me kompaninë Sagem, duke berë të mundur që emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali dhe Greqi të...

Universitetet, ja kush jane fituesit sipas degeve. Lista e plote e studenteve

Ka përfunduar ankthi i pritjes për të gjithë kandidatët e pranimeve në universitete. MASH ka bërë publik të gjithë fituesit në programet institucioneve të...

ZMK: Edi Rama ka abuzuar me linjen Kinostudio-Kombinat

Nje tjeter akuze ne drejtim te kryebashkiakut te Tiranes Edi Rama. Kete here eshte Zyra per Mbrojtjen e Konsumatorit qe denoncon nje abuzim tjeter...

Perkujtohet 12-vjetori i vrasjes se Azem Hajdarit. Familja: te zbardhet vrasja

2 vjet qe nga vrasja e Azem Hajdarit, ceshtja per bashkëshorten dhe njekohesisht gjyqtaren Fatmira, nuk ka marre pergjigjen e duhur nga drejtësia. Ne...

Ministria e Arsimit shpall te henen studentet fitues ne universitete

Ministria e Arsimit deklaroi se do te shpalle neser listen e studenteve te rinj ne universitetet publike ne vend. Autoritetet e arsimit theksuan se te...

Universiteti i Tiranes: Ja kush jane kuotat e studimit part time

Deri në 1350 kuota studimi do të vihen në dispozicion këtë vit akademik për sistemin e studimeve me kohë të pjesshme ose thënë ndryshe...

Sa kushtojnë studimet në Tiranë dhe rrethe per nje fakultet te dyte

Të drejtën për të ndjekur një program të dytë studimi e kanë të gjithë individët që kanë përfunduar një program të parë studimi. Në...

Tri dilemat e ish-kryeministrit Fatos Nano

Si jo rrallë herë Fatos Nano ndodhet në dilemë se çfarë rruge do të ndjekë për karrierën e vet politike. Tashmë Nano ka shumë...

Berisha uron festen e Bajramit. Rama Urimi im per te varfrit

Besimtaret muslimane kane marre urime per fiter Bajramin edhe nga drejtuesit e shtetit e politikes. Kryeministri Berisha ne urimin e tij pas vizites ne...

Pengmarrja e nje femije 7-vjecar alarmon policine, alarmi i rreme

Nje loje femijesh eshte kthyer ne lajm te dites se enjte. Mjaftoi nje telefonate ne sallen operative per rrembimin e nje 7 vjecari dhe...

Licenca 3G do i jepet vetem njeres kompani, operatoret mobile kundershtojne qeverine

Katër operatorët celularë që operojnë në Shqipëri kanë reaguar sot në lidhje me dhënien e licensave të shërbimit 3G duke kundërshtuar vendimin e qeverisë...

Dëshmia e Selmanllarit “përplas” avokatin me Prokurorinë. Reagon PS

Deklarata e avokatit të Rrahman Selmanllarit, Genc Gjokutaj ka nxitur sot reagimin e Prokurorisë dhe Partisë Socialiste. Në një deklaratë për shtyp Prokuroria e...

Te fundit