HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

KE: Shqiperia ka plotesuar kushtet për liberalizimin e vizave

KE vlerëson se Shqipëria ka përmbushur kushtet për heqjen e vizave, tani duhet të vendosin ministrat e BE-së. Deklaratën e bëri dje në Bruksel,...

550 vende bosh mbeten ne Universitetin e Tiranes

Këto dy ditë pritet që të njëjtën procedurë ta kryejnë të gjitha shkollat e larta publike. Pasi të grumbullojë të gjitha të dhënat, Agjencia...

Lirohet ne apel italiani i akuzuar per korrupsion me tenderat e KE

TIRANE – Gjykata e Apelit të kryeqytetit liroi nga paraburgimi biznesmenin italian, Italo Gigante dhe njëkohësisht rrëzoi ekstradimin e tij drejt Belgjikës. Vendimi ndaj...

Kapet ne Londer i denuari me 25 vjet per vrasje

LONDËR - Arrestohet shqiptari i dënuar me 25 vjet, pas 13 vitesh arrati. Skotland Yard ka vënë dje në pranga në Londër 41-vjeçarin dibran...

“Gërdeci”, dëshmitarët nxjerrin fakte të reja

Gjyqi i Gërdecit vazhdoi seancën e radhës në lidhje me këtë tragjedi ku gjetën vdekjen 26 punonjës si dhe u plagosën disa të tjerë....

KQZ: Shtyhet edhe per 2 jave afati i djegjes se fleteve te votimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shtyrë vetëm për dy javë djegien e fletëve të votimit, veprim i cili do të mbyllte çdo rrugë negocimi...

OSSH kërkon përsëri të rrisë çmimin e energjisë elektrike me 11.9 %

Konsumatorët pritet të përballen me një rritje tjetër të çmimit të energjisë elektrike gjatë vitit të ardhshëm. Operatori i Sistemit të Shpërndarjes ka dorëzuar...

Raporti KE: Shqiperia ploteson kriteret per liberalizimin e vizave

Shqipëria kalon provimin për vizat. Komisioni Evropian në raportin përfundimtar të publikuar për këtë çështje, shprehet se shteti shqiptar i ka përmbushur të tre...

Pasaportat biometrike: emigrantet mund te aplikojne ne Greqi dhe Itali

Komisioni i Ligjeve miratoi marrëveshjen shtesë koncensionare me kompaninë Sagem, duke berë të mundur që emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali dhe Greqi të...

Universitetet, ja kush jane fituesit sipas degeve. Lista e plote e studenteve

Ka përfunduar ankthi i pritjes për të gjithë kandidatët e pranimeve në universitete. MASH ka bërë publik të gjithë fituesit në programet institucioneve të...

ZMK: Edi Rama ka abuzuar me linjen Kinostudio-Kombinat

Nje tjeter akuze ne drejtim te kryebashkiakut te Tiranes Edi Rama. Kete here eshte Zyra per Mbrojtjen e Konsumatorit qe denoncon nje abuzim tjeter...

Perkujtohet 12-vjetori i vrasjes se Azem Hajdarit. Familja: te zbardhet vrasja

2 vjet qe nga vrasja e Azem Hajdarit, ceshtja per bashkëshorten dhe njekohesisht gjyqtaren Fatmira, nuk ka marre pergjigjen e duhur nga drejtësia. Ne...

Te fundit