HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Kushtet e reja per pensionet e ushtarakeve: Zbardhet vendimi

ISSH: DATA E PERFITIMIT/ Brenda vitit ushtarakët do të mund të marrin në dorë pensionet e reja të rillogaritura. Gazeta boton të plotë vendimin...

YES, programi i studimit ne Amerike per nxenesit e shkolles se mesme

YES është një program për çdo nxënës të shkollës së mesme të interesuar për shkëmbim kulturor. PO, nxënësit kalojnë një vit akademik në SHBA....

Vonesat në miratimin e ligjit për Gjykatat Administrative rrezikojnë ndihmën e Sh.B.A

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nxit miratimin e projektligjit “Mbi gjykimin e mosmarrëveshjeve administrative dhe organizimin e drejtësisë administrative,” të njohur si...

Kushti per liberalizimin e vizave: Dalja nga Konferenca Islamike

Liberalizimi i vizave për Shqipërinë dhe Bosnjën do të jetë në vëmendjen e  Komisionit për Liritë Civile, Drejtësi dhe Punët e Brendshme. Rregullorja e...

Shkoder: shperthim tritoli ne banesen e shtetasit Zef Kola

Një shpërthim i fuqishëm i shkaktuar nga aktivizimi i një sasie eksplozivi ka tronditur mëngjesin e sotëm qytetin verior të Shkodrës. Lajmin e bëjnë të...

Tiranë, gjendet i vrarë cifti. Burri qëllon gruan, pastaj veten

Një ngjarje e rëndë ndodhi në orët e mbrëmjes në kryeqytet, ku një cift bashkëshortësh u gjet i vrarë, në banesën e tyre, në...

Vendet bosh në universitet, 3536 studentet qe do te pranohen fazen e dyte

Universitetet do të pranojnë edhe 3 mijë e 536 studentë të rinj, të cilët i përkasin fazës së dytë të pranimeve. Këta kandidatë do...

Botohet formulari:Të pastrehët, ja kriteret për kredi, punë dhe shtëpi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Edi Rama inspektoi dje punimet për ndërtimin e 400 apartamenteve të cilët do të jepen për të pastrehët. Sipas...

Arrestohen dy grabitësit: hapen tunel nëntokësor në vendodhjen e bankës

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur dje në një nga lokalet e kryeqytetit ku policia e Tiranës arreston dy autorët Taulant Troplini dhe Taulant...

Historia e shqiptarit që vdiq në atentatin e Kullave Binjake

Disa data, sidomos disa ngjarje tragjike mbeten p?rgjithmon? n? kujtes?n individuale dhe kolektive. Pothuajse t? gjith? e mbajn? mend momentin dhe vendin ku ndodheshin...

Llotaria Amerikane: Ja kush jane rregullat e reja per te aplikuar

Zëvendësambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Emily Makely, ka zgjedhur qytetin e Shkodrës për të bërë publik fillimin e aplikimeve të...

Vlore: qindra femije ne spital nga uji i ndotur

Uji i ndotur helmon fëmijët e Vlorës. Gjatë dy ditëve të fundit, reparti i pediatrisë në spitalin rajonal të Vlorës është duke u përballur...

Te fundit