HYRJE Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet

HYRJE Aktualitet

Pengmarrja e nje femije 7-vjecar alarmon policine, alarmi i rreme

Nje loje femijesh eshte kthyer ne lajm te dites se enjte. Mjaftoi nje telefonate ne sallen operative per rrembimin e nje 7 vjecari dhe...

Licenca 3G do i jepet vetem njeres kompani, operatoret mobile kundershtojne qeverine

Katër operatorët celularë që operojnë në Shqipëri kanë reaguar sot në lidhje me dhënien e licensave të shërbimit 3G duke kundërshtuar vendimin e qeverisë...

Dëshmia e Selmanllarit “përplas” avokatin me Prokurorinë. Reagon PS

Deklarata e avokatit të Rrahman Selmanllarit, Genc Gjokutaj ka nxitur sot reagimin e Prokurorisë dhe Partisë Socialiste. Në një deklaratë për shtyp Prokuroria e...

Miratohet opinioni i KE për liberalizimin e vizave me Shqipërinë

Komisioni i politikes së jashtme në Parlamentin Europian miratoi sot me 43 vota pro, 2 kundër dhe 3 abstenim, projekt/raportin e paraqitur nga europarlamentarja...

Presidenti Topi dekreton daten 8 Maj per zgjedhjet vendore

Presidenti i vendit ka vendosur datën 8 maj, si ditën e mbajtjes së zgjedhjeve për qeverisjen vendore. Në një njoftim publikuar në faqen zyrtare...

Kryeministri Berisha pergatit mbesat per diten e pare te shkolles

Është e dyta herë brenda pak javësh, që kryeministri Sali Berisha del në publik i shoqëruar nga mbesat dhe nipi. Por, meqë plazhi mbaroi dhe...

Italia Airlines bllokon pasagjeret ne aeroportin e Rinasit

Kompania ”Italian Airlines”, ajo shqiptare “Star Airlines”, e nënkontraktuar prej saj kanë pezulluar udhëtimet nga Shqipëria drejt Italisë duke lënë me dhjetra udhëtarë në...

KRRTRSH, Berisha: Jo ndërtesa më shumë se tre kate në brigjet tona

Këshilli i Rregullimit të Territorit të Republikës së Shqipërisë është mbledhur paraditen e sotme nën drejtimin e kreut të qeverisë, Sali Berisha. Në rendin e...

Financimi i universiteteve: Kategoritë e studentëve që përfitojnë tarifa falas

Universitetet publike dhe private, do të aplikojnë një sistem të ri financimi i cili do të fokusohet te studenti. Kjo do të thotë se...

Dy vellezer vdesin ne pusin e ujit

Dy vëllezër kanë gjetur vdekjen ndërsa gërmonin një pus për të kërkuar ujë. Përparim dhe Hajri Pulaj, përkatësisht 37 dhe 34 vjec, gjetën vdekjen...

Targat e reja me ngjyrë blu, hiqet e kuqja, mbetet shqiponja

Më në qeveria vendos për formatin e ri të targave që do të mbajnë mjetet e transportit në Republikën e Shqipërisë. Sikurse ishin bërë...

Barnat e skaduara, 27 farmaci rrezikojnë licencën

Barnat e skaduara janë në qakullim, por farmacitë janë të detyruara të bëjnë deklarimin në Qendrën e Kontrollit të Barnave deri në momentin që...

Te fundit