HYRJE Kosova

Kosova

Kosova

HYRJE Kosova

Kongresmeni Amerikan: Presim qeveri stabile në Kosove

Kongresmeni amerikan, Matt Gaetz, bashkë me një grup kongresmenësh, ishte në një turne ballkanik nga Turqia nëpër Greqi, Shqipëri, Maqedoni dhe Kosovë, kurse nga...
ramush-haradinaj

Haradinaj: Shteti me la ne balte. Ja kush mi pagoi shpenzimet

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, për herë të parë pas kthimit nga Strasburgu, ka folur për trajtimin që i është...

Ja kush jane 5 politikanet qe nuk e duan pavaresine e Kosoves

Politikanët në fjalimet e tyre, veçanërisht para zgjedhjeve në vendet ku kanë një numër të madh të komunitetit serb, në përpjekje për të fituar...

SHBA dhe NATO kunder formimit te Ushtrise se Kosoves

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe NATO kanë reaguar zyrtarisht ndaj veprimeve të institucioneve të Kosovës për transformimin e FSK-së, duke shprehur...

Haradinaj: “Familja Jashari duhet të jenë më të kujdesshëm”

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, derisa ka folur për manifestimin “Epopeja e UÇK-së”, ka...

Haradinaj del sot para Gjykates ne France

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot do të dalë para Gjykatës në Francë. Haradinaj u arrestua më 4 janar të këtij viti, në bazë...

Prishtine, “New Born” ndryshon pamje

Obelisku Newborn do të ndryshojë pamjen edhe këtë vit. Tashmë është bërë traditë që në prag të çdo 17 Shkurti, ky simbol i shpalljes së...

Mediat serbe njoftojne se shpejti njohjen e Kosoves nga Serbia

Media e Serbisë njoftojnë se sipas burimeve të tyre, Bashkimi Evropian do të hapë kapitullin 35 në negociatat për procesin e anëtarësimit të Serbisë...

Haradinaj i perplas harten ne fytyre Murat Mehës

Komisioni i Punëve të Jashtme në Kosovë ka zhvilluar sot punimet nën një situatë të tensionuar. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush...

Plani i Perendimit, Kosova ne OKB

Qëllimi i vendeve Perëndimore është që Kosova të anëtarësohet në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Kështu shkruajnë mediat serbe mbi rrjedhojat e bisedimeve të...

Avioni ben ulje emergjente. Kosovari rreh stjuardesen

Publikohet video e shoqërimit të kosovarit i cili sulmoi dhe goditi stjuardesën e aeroplanit se pse i vonoi sanduiçin e porositur. Pajmet janë publikuar...

Eksodi i kosovareve, krijohet loja “Nali Ise”

Eksodi i madh i qytetarëve kosovarë të cilët çdo ditë e më tepër po lënë atdheun e tyre për të emigruar në vendet e...

Te fundit