HYRJE Autorët Postime nga M. Lacka

M. Lacka

832 POSTIME 0 KOMENTET

Tirane, kryetari i shoqates kerkon favore seksuale nga nje 17-vjecar

TIRANE - Një kryetar i shoqatës së jetimeve është kapur nga kamerat e emisionit Fiks-Fare, teksa kërkon marrëdhënie seksuale me një adoleshent 17-vjeçar. Maksim...

Gjirokaster, grabitje ne banesen e dy te moshuarve

Një çift të moshuarish në Gjirokastër kanë rënë pre e grabitësve të cilët u kanë marrë para dhe sende me vlerë në banesën e...

Zvicer, ndertohet aeroplani qe fluturon me energji diellore

Sistemi ajror diellor Solare Impulse 2 po zhvillon një teori sipas së cilës aeroplanët do të mund të fluturojnë në lartësi vetëm me energjinë...

4 hapa për kacurrela me shumë shkëlqim

Dihet që floku i drejtë ka më shumë shkëlqim dhe gjallëri, por ekzistojnë disa truke që e bëjnë edhe flokun e dredhur t’i posedojë...

Malbardhe, myslimanet ndertojne kishen

Ambasada Amerikane në Shqipëri i dha çmimin e “Kampionëve të Vepro TANI” fshatit Malbardhë në Laç. Banorët e besimit mysliman të këtij fshati financuan...

Maroon 5, publikon singel-in e 2-te, video shokuese

Animal eshte single-i i dyte i albumit te ri te Maroon 5, i publikuar ne versionin audio pak kohe me pare, duke arritur nje...

Si te trajtojme flokun e yndyrshem

Kur flasim për flokë problematikë, kemi parasysh flokët e thatë e të dëmtuar. Duket sikur floku i yndyrshëm ka dalë në plan të dytë...

Pamje natyrale dhe e thjeshte, trend per sezonin e vjeshtes

Tani duhet t’i thoni lamtumirë grimit të rëndë dhe flokëve të lënë pas dore. Pamja e fund verës duhet të jetë sa më natyrale...

Aloe Vera, perfitimet ne organizem

Aloe Vera është me të vërtetë një bimë mjaft e jashtëzakonshme. Ajo është një bimë e lëngshme dhe pjesë e familjes së zambakut (Liliaceae)...

George Clooney i thote po marteses

Më në fund edhe beqari më i lakmuar George Clooney është “dorëzuar” duke thënë “po” përpara altarit. Aktori i njohur hollivudian është lidhur në martesë...

Grupi i gjakut, karakteristikat dhe dieta alternative

 Grupi  i gjakut është një faktor shumë i rëndësishëm, që ndikon së tepërmi dhe në mënyrën tënde të ushqimit.   Grupi 0, karakteristikat • Eshtë një ndër grupet...

Kafeja, efektet e perdorimit te saj

Kafeja për shumë njerëz është bërë rutina më e domosdoshme. Shumë persona nuk mund të vazhdojnë ditën pa pirë kafen e mëngjesit. Përveç varësisë...

Te fundit